• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-53789-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

شهردار رشت:

لزوم استفاده از ظرفیتهای فرزندان شهدا در شهرداری رشت

شهردار رشت در نشست با فرزندان شهیدان شاغل در شهرداری بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های این قشر تاکید کرد .

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،مسعود نصرتی در نشست با فرزندان شهید شاغل در مجموعه شهرداری که به مناسبت آیین نکوداشت روز بزرگداشت شهدا در تالار گفتگوی شهرداری رشت برگزار شد،با اظهار خرسندی از میزبانی ۱۰۴ فرزند شهید و یک پدر شهید مدافع حرم و با اشاره به نامگذاری روزهای پایانی سال به نام روز شهدا اظهار کرد:باید هر سال به خود یاد آوری کنیم که گذشتگان چه کرده اند و ما امروز وظیفه مدار چه مواردی هستیم.

وی با بیان اینکه امروز باید برای برنامه‌ها و اهداف آینده میثاق بسته شود،گفت:شهدای معظم مدافع حرم به ما آموختند که مسیر شهادت بسته نیست .

نصرتی با اشاره به جنگ نرم، وظیفه کنونی را دشوار تر از زمانی که دشمن مشخص بود دانست و خاطرنشان کرد:با توجه به گرفتاری های فراوان اقتصادی،جنگ نرم ‌بسیار پیچیده است و بر این اساس وظیفه خانواده های شهدا در سطوح مختلف جامعه پر رنگ تر و دشوار تر خواهد بود .

شهردار رشت بر لزوم امتیاز دهی به برخی عملکردها از جانب خود افراد تاکید و تصریح کرد:باید میزان مقاومت در برابر ناملایمات توسط افراد سنجیده شود.

نصرتی با بیان اینکه مدارا کردن ها وضعیت شهرها و دستگاه‌ها را به چالش کشیده است،گفت:باید ببینیم در مقابل حرف‌هایی که باید می‌زدیم و نزدیم ‌چه میزان جسارت داشته ایم .

شهردار رشت، ادبیات سازنده آمیخته با اخلاق و فهم را بسیار ارزشمند خواند و یاد آور شد:انتظار این است که در ناملایمات با جسارت ورود کرده و جلوی آنها را بگیریم.

وی همچنین گفت:به دلیل مشغله های فراوان در شهرداری رشت تاکنون تنها ۲ بار با فرزندان شاهد نشست برگزار شده است .

نصرتی از استفاده از ظرفیت فرزندان شاهد حاضر در جلسه در سال آینده خبر داد و بیان کرد:به این موضوع اعتقادی راسخ داشته و از هرگونه سخن فانتزی در این مورد پرهیز می‌کنم.

شهردار رشت همچنین گفت:تعویض پست فرزندان شهدایی که در آتش نشانی مشغول به خدمت رسانی هستند مستلزم برنامه‌ریزی بوده و از آنجایی که شغل این افراد اداری نیست باید با دقت و برنامه ریزی صحیح برای آنان در آتش نشانی جایگزین تهیه شود.

نصرتی تاکید کرد:در بررسی لایحه رفاهیات در صحن شورا باید اقدامات لازم در دستور کار قرار بگیرد و خوشبختانه شورای پنجم نیز حامی این موضوعات و پیشبرد اهداف شهدا هستند.

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرزندان شهدا در شهرداری تاکید کرد و گفت:برای این‌ مهم باید رودربایستی‌ها کنار گذاشته شوند .

شهردار رشت با بیان اینکه در این زمینه اقدامات خوبی فراهم شده است،افزود:با کمک هم شرایط توسعه هموار شده و به دست توانمند فرزندان شهدا،رشت به جایگاه خود خواهد رسید .

  اگر افرادی با کم لطفی از سمت خود برکنار شده اند به جایگاه اصلی خود باز خواهند گشت

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای پنجم کلانشهر رشت نیز در آیین نکوداشت از خانواده شهدا اظهار کرد:عزل و نصب ها در شهرداری به ویژه در مورد فرزندان شهدا باید براساس شایسته سالاری انجام شود.

محمدحسن عاقل منش ادامه داد:اگر افرادی به دلیل کم لطفی و غرض ورزی برخی از مدیران،از پست های خود برکنار و یا جا به جا شدند بدون شک به جایگاه اصلی خود باز خواهند گشت .

وی تاکید کرد: شهردار باید لایحه مربوط به ایثارگران را در اسرع وقت به شورا ارائه کند .

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت،شهردار را پدر معنوی فرزندان شهدای کارمند در شهرداری خواند و خطاب به وی خاطر نشان کرد: رزومه و تخصص این افراد باید به شکل بانک اطلاعاتی در اختیار شهردار باشد تا متناسب با شان این افراد، جایگاه آنان تعبیه شود .

فرزندان شهدا صاحبان انقلابند

احمد رمضانپور نرگسی،دیگر عضو شورای شهر نیز فرزندان شهدا را صاحبان انقلاب خواند و اظهار کرد:بسیاری از دشمنان‌کوردل، خانواده های شهدا و عقایدشان را مخل آسایش می دانند در حالیکه این کور دلان و منافقان باید بدانند که این خانواده ها با صبوری ها و پایمردی ها نشان دادند که به هیچ وجه مخل آسایش نبوده و از وجود خود برای آزادی و عزت وطن مایه گذاشتند .

وی که خود برادر دو شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس است تاکید کرد: فرزندان شهدا لایق این هستند که تمام مسئولیت های سیاسی،اجتماعی و امنیتی استان را بر عهده بگیرند .

درخواست موافقت شورا با اعطای هدیه ای به فرزندان شهدا

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز علت اصلی برگزاری جلسه ای با فرزندان شهدا در شهرداری را شنیدن دغدغه های این افراد اعلام و اظهار کرد:قرار براین است که خروجی های مناسبی از این جلسه حاصل شود .

فاطمه قدیمی حرفه از حضور امیر ترومیده،یاسر صفاکار و محمد محبتی در جایگاه های مدیریتی به عنوان برخی از فرزندان شاهد در شهرداری رشت نام برد و از تلاش های حامد عبدالهی نیز به عنوان تنها فرزند شهید عضو شورای شهر و تلاش های وی برای حل مشکلات فرزندان شهید شهرداری قدردانی کرد .

وی با اشاره به وجود ۳۴ دختر فرزند شهید شاغل در شهرداری رشت گفت:پیشنهاد می شود برای اعطای هدیه ای از طرف حوزه مدیریت اداره اطلاع رسانی و امور بین الملل رشت برای این گرانقدران ازطرف شورا موافقت شود.

درخواست بازبینی دستورالعمل خدمات رسانی به فرزندان شهدا

در این جلسه همچنین مدیر حقوقی شهرداری رشت به عنوان یکی از فرزندان شاهد شاغل در شهرداری رشت گفت: هرچند مقدمات خوبی برای حل مشکلات فرزندان شاهد فراهم شده است اما اگر قرار باشد این دور هم‌نشینی ها در حد دید و بازدید ها خلاصه شود بی تردید چاره ساز نخواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: