• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-53289-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

کابوس رویای ساخت و ساز در اراضی ملی گیلان

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت:به توجه به احتمال افزایش سوء استفاده افراد فرصت‌طلب برای ساخت و ساز در اراضی ملی در ایام تعطیلات نوروزی برنامه کشیک تنظیم شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، قربانعلی محمدپور گفت:از تخریب،تصرف،برداشت شن و ماسه و ساخت و ساز در اراضی ملی و منابع طبیعی استان در ایام تعطیلات نوروری جلوگیری به عمل می‌آید .

وی افزود:با توجه به فرا رسیدن تعطیلات نوروزی و احتمال سوء استفاده از افراد فرصت طلب،اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان با مشارکت ادارات مرتبط از جمله جهادکشاورزی،صنعت و معدن،منابع طبیعی؛راه و شهرسازی و شرکت سهامی آب منطقه ای اقدامات مشترکی برگزار میکنند .

محمدپور خاطر نشان کرد:مقرر شد در این ایام برنامه کشیک حفاظت از انفال و اراضی ملی و منابع طبیعی در کلیه سازمانهای ذیربط تهیه و تنظیم شود .

ممنوعیت قطع درختان جنگلی تا 20 فروردین سال 97

وی تصریح کرد:منابع طبیعی استان از صدور مجوز قطع و حمل و نقل درختان جنگلی از تاریخ 25 اسفندماه جاری لغایت 20 فروردین سال 97 ممانعت به عمل می آورد.

محمدپور افزود:سازمان صنعت،معدن و تجارت و شرکت آب منطقه ای نیز در فاصله زمانی 25 اسفند جاری لغایت 20 فروردین از هرگونه صدور مجوز برداشت شن و ماسه و حمل آن خودداری به عمل می آورد .

گشت‌های جهادکشاورزی و حفاظت محیط زیست استان و شهرستانها نیز از هرگونه تغییرکاربری اراضی کشاورزی با همکاری نیروی انتظامی و پشتیبانی دادستانهای شهرستان‌ها جلوگیری میکنند.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: