• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-52989-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاشت 25 اصله درخت در پیاده راه فرهنگی رشت

کاشت درختان بالغ با قطر و ارتفاع مناسب در پیاده راه مرکزی شهر رشت به منظور افزایش سبزینگی و تامین سایه اندازی پیاده راه با بهره گیری از گونه های بومی و سازگار با اقلیم شهر با آغاز شد.

سجاد محجوب، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، اظهار کرد: کاشت درختان بالغ با قطر و ارتفاع مناسب در پیاده راه مرکزی شهر رشت به منظور افزایش سبزینگی و تامین سایه اندازی پیاده راه، ایجاد تعادل و توازن بین سطوح سخت و نرم و در نهایت بهبود شرایط  اکولوژیکی بافت مرکزی با بهره گیری از گونه های بومی و سازگار با اقلیم شهر با آغاز شد.

وی با اشاره به مشارکت شهرداری رشت، مدیریت منطقه 2 شهرداری، دستگاه های مرتبط اعم از شرکت های آب،برق، گاز و مخابرات و نیز مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت، تصریح کرد: در فاز اول کاشت گونه های عنبر السائل و انجیلی به تعداد 25 اصله با سن بالغ بر 15 سال در محورهای خیابان سعدی و ابتدای خیابان شریعتی در دستور کار قرار گرفت.

محجوب خاطرنشان کرد: ادامه کاشت درختان با مشخصات قید شده در سایر محورها نظیر خیابان امام(ره) و بخش مرکزی پیاده راه با بهره گیری از گونه های سازگار و بومی نظیر آزاد در فاز بعدی انجام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: