• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-52689-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

احمدی خبر داد:

ثبت نام 773 نفر در سامانه کارا

فرماندار شهرستان رشت گفت: 773 طرح در سامانه کارا ثبت نام کردند و 93 طرح مورد تایید دستگاه های اجرایی قرار گرفته که از این تعداد 25 طرح به تصویب کمیته فنی رسیده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سیدمحمد احمدی امروز در جلسه کارگروه اشتغال که در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون 773 طرح در سامانه کارا ثبت نام کردند و 93 طرح مورد تایید دستگاه های اجرایی قرار گرفته که از این تعداد 25 طرح با اعتبار بیش از 21 میلیارد تومان به تصویب کمیته فنی رسیده است.

فرماندار شهرستان رشت افزود: براساس مصوبه کارگروه استان تا پایان خرداد فرصت داریم که اعتبار اشتغال فراگیر را جذب کنیم و نیازمند این است که دستگاه های اجرایی بررسی دقیق تری انجام دهند و طرح های جامع تر و کامل تر را انتخاب کنند.

احمدی گفت: تاکنون از مجموع 25 طرح تصویب شده 4 طرح در حوزه جهادکشاورزی، 4 طرح در حوزه میراث فرهنگی، 6 طرح در حوزه شیلات، 9 طرح در حوزه صنعت و معدن و 2 طرح هم در حوزه ورزش و جوانان ثبت شده است.

وی بیان کرد: در شهرستان رشت  222 میلیارد تومان در زمینه اشتغال فراگیر اعتبار داریم که به 22 دستگاه ابلاغ شده است، در اشتغال پایدار روستایی هم 93 میلیارد تومان دیگر به شهرستان اختصاص یافته و هر دستگاهی که طرح بیشتر جذب کند از این اعتبار برخوردار می شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اشتغال از مباحث جدی در کشور است،تصریح کرد: همه دستگاه ها و ارکان نظام در بحث اشتغال بسیار مسر هستند و از جمله تعاملاتی است که باید با تعامل سازنده برای رفع مشکل آن بکوشیم و نگاه دولت این نیست که با پرداخت تسهیلات افرادی را بدهکار کنیم.

احمدی اضافه کرد:رسالت ما تسهیل گری در اشتغالزایی است،باید تلاش کنیم مردم راغب شوند از این فرصت ها استفاده کنند. در بومگردی باید تحرک بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از ملاک های ارزیابی مدیران، اشتغالزایی است،افزود:در شهرستان تا سقف 250 میلیون تومان می توانیم مستقیم به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی کنیم؛اشتغال پایدار نیازمند خلاقیت و توانمندی مدیران دارد؛ استفاده از ظرفیت شوراها و دهیاران هم می تواند تاثیر گذار باشد.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه صنعت و کشاورزی موتور محرکه اشتغال پایدار هستند، گفت: هدف همه مسئولین حفظ و صیانت از بیت المال است فلذا بانک های عامل در پرداخت تسهیلات ما را در کنار خود ببینند.

احمدی در خاتمه گفت:انتظار داریم با طرح های ارائه شده تحرک و نشاط در اشتغال اتفاق بیافتد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: