• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-52589-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز مهمان پلیس هستند

معاون اجتماعی پلیس گیلان با تاكید بر اینكه متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز مهمان پلیس خواهند بود،اضافه كرد: خودروهایی که به بهانه مراسم چهارشنبه آخر سال برای مردم مزاحمت ایجاد کنند نیز تا پایان تعطیلات نوروز در توقیف باقی می‌مانند.

سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،با اشاره به شب چهارشنبه آخر سال تامین امنیت و آرامش مردم را از اولویت‌های همیشگی پلیس برشمرد و اظهار كرد:پلیس از ظرفیت همه بخش‌ها در امر پیشگیری از وقوع جرم در چهارشنبه آخر سال استفاده می‌كند و در این راه به همكاری هوشمندانه همه مردم و نهادهای مختلف نیاز دارد.

این مقام انتظامی با بیان اینكه نیروی انتظامی شادمانی و نشاط عمومی جامعه مسئله‌ای ندارد،افزود:‌شادی‌های کاذب و غیراصولی که باعث خسارت به اموال عمومی و مردم می‌شوند و برای شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کنند، خط قرمز پلیس هستند.

وی با تاكید بر اینكه متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز مهمان پلیس خواهند بود، اضافه كرد: خودروهایی که به بهانه مراسم چهارشنبه آخر سال برای مردم مزاحمت ایجاد کنند نیز تا پایان تعطیلات نوروز در توقیف باقی می‌مانند.

معاون اجتماعی پلیس گیلان با اشاره به آمادگی كامل پلیس برای آگاهی‌بخشی به جامعه در خصوص چهارشنبه آخر سال، خاطرنشان كرد: معاونت اجتماعی پلیس گیلان با حضور كارشناسان 18 جلسه مختلف آموزشی را در خصوص آسیب‌های چهارشنبه آخر سال در مدارس مختلف استان برگزار كرده است.

این مقام انتظامی از آموزش همگانی حضوری و غیرحضوری پلیس در مدارس، مساجد، ادارت دولتی و اصناف خبر داد و اضافه کرد:‌ برگزاری نمایشگاه نیز یکی دیگر از اقدامات معاونت اجتماعی انتظامی گیلان برای فرهنگ‌سازی بوده است چرا كه باور داریم تخلیه نامناسب هیجان زمینه ساز حوادث چهارشنبه آخر سال می‌شود.

سرهنگ خیرخواه با بیان اینكه بسیاری از حوادث چهارشنبه آخر سال نتیجه ناآگاهی و بی‌احتیاطی شهروندان هستند، تصریح كرد: پلیس گیلان با چاپ و توزیع بیش از 1000 بروشور آموزشی، اقدام به آموزش همگانی مردم كرده و همچنین با برآورد دقیق مسائل اجتماعی مربوط به این مراسم، اقدام به آسیب‌شناسی ناهنجاری‌های این مراسم كرده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان رویکرد پلیس در چهارشنبه آخر سال را رویکردی اجتماعی دانست و افزود:‌ اطلاع رسانی و آکاه‌سازی معاونت اجتماعی می‌تواند نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال داشته باشد.

این مقام انتظامی وضعیت امنیتی استان گیلان را مطلوب توصیف کرد و اظهار کرد:‌ همکاری پلیس با خانواده‌ها، حوادث ناگوار و هنجارشکنی‌های چهارشنبه آخر سال را به حداقل خواهد رساند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان در خاتمه از همه خانواده‌ها و به خصوص جوانان و نوجوانان خواست از خرید هر نوع مواد محترقه خطرآفرین اجتناب نمایند و از عواقب ناگوار استفاده از این مواد، پرهیز کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: