• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-52389-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه :

صیادی جزیی از هویت مردم آستانه اشرفیه است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه،گفت:صید و صیادی جزیی از هویت منطقه آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان،مهندس حیدری در جمع مشارکت‌کنندگان شرکت‌های صیادی بندر کیاشهر برای صید ماهیان مولد گفت:صید و صیادی جزیی از هویت منطقه آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر است.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم هویت شهرستان را از صید و صیادی جدا کنیم،افزود:حفظ ذخائر استراتژیک دریای خزر جزیی از ماهیت ماست زیرا اگر ماهی در دریا نباشد صید و صیادی وجود نخواهد داشت.

حیدری حفظ ماهیان و مولدگیری را از وظایف شیلات دانست و اظهار کرد:اگرچه صید ماهیان مولد نسبت به سال گذشته از افزایش بهتری برخوردار بود لذا شیلات استان بر اساس کار خود می‌توانست مولدگیری را با همکاری محیط زیست و قرق کردن منطقه، بدون واگذاری به صیادان بومی کار خود را انجام دهد.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به تلاش های شهرستان و شورای تامین که کار مولدگیری را از شیلات استان به صیادان بومی واگذار تا کارمولدگیریبهتر انجام گیرد،خاطرنشان کرد:نشست‌هایی با تعاونی‌های صیادی که جزء خانواده شیلات هستند برگزار کردیم و بر اساس آیتم‌ها آنهایی که دارای شرایط بهتر و در معیارها، امتیازات بیشتری داشتند به عنوان شرکت‌های مورد نظر شیلات در سال جاری انتخاب شدند.

وی اضافه کرد:اتفاقی که در سال گذشته در این شهرستان به وقوع پیوست این بود که با میزان قابل چشمگیر صید توانستیم حتی به مازندران نیز بچه ماهی برای رها سازی بفرستیم.

حیدری از اعضای حاضر در این نشست خواست به جای اشاعه بعضی از شایعات هدایت شده در صدد ایجاد یک مرکز تکثیر و پرورش ماهی در بندر کیاشهر باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: