• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-52089-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت:

شهدا به گردن تاریخ، انسان ها، کشور و نظام حق دارند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت، با بیان اینکه شهدا به گردن تاریخ، انسان ها، کشور و نظام حق دارند، تاکید کرد: رشادت های شهدا مایه عزت، آبرو، اعتبار و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، محمدحسن عاقل منش در آیین تجلیل از مادران، همسران و دختران شهدای استان گیلان که تحت عنوان «ماندگاران صبور» به مناسبت روز شهدا در سالن اجتماعات پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان برگزار شد، با ذکر خاطراتی از شهدا، اظهار کرد: یاد و خاطره شهدا زینت بخش مجالس و محافل ماست و خانواده های آنان برای ما عزیز و گرامی هستند.

وی از متولیان فرهنگی خواست زمینه ساز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشند و گفت: نسل امروز پذیرای خانواده های شهدا و الگوهای آنان هستند، زیرا خانواده های شهدا و ایثارگران عزیزان خود را در این مسیر متعالی همراهی کردند و مصداق بارز ایثار و فداکاری شدند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت، با بیان اینکه خانواده های معزز شهدا زندگی ارزشمند شهیدان را درک کرده و امروز با یاد آنان روزگار سپری می کنند، افزود: امروز فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه های اجتماعی موفق و تاثیرگذار هستند که نشات گرفته از معنویت و برکت شهداست.

عاقل منش، دفاع از اسلام، ولایت، انقلاب، کشور و نظام را آرمان شهدا دانست و عنوان کرد: شهدا با صفای باطنی خودشان دفاع مقدس را به پیروزی رساندند و امروز در جبهه مقاومت برای کشور عزت و اقتدار آفریدند و این کشور و نظام به برکت وجود شهدای عزیز به ساحل مقصود خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شهدا به گردن تاریخ، انسان ها، کشور و نظام حق دارند، تاکید کرد: رشادت های شهدا مایه عزت، آبرو، اعتبار و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و امنیت و آرامش خود را مدیون شهدا هستیم.

مادر شهید «محمدعلی اصغری» نیز در این مراسم، با اشاره به علاقه خود به فرزند شهیدش، خاطرنشان کرد: هیچ چیز دنیایی نمی خواهم و امیدوارم فرزندم مرا در روز قیامت شفاعت کند.

وی مادر شهید بودن را مایه مباهات دانست و گفت: من با تصویر فرزندم زندگی می کنم و راز دلم را با او می گویم لذا از شما می خواهم خانواده های شهدا را دوست داشته باشید و احترام ما را نگه دارید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: