• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-51889-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

رئيس اداره اوقاف و امورخيريه شهرستان رشت خبر داد:

برپایی هفت‌سین اسلامی در امامزادگان/ اجرای طرح آرامش بهاری در 70 بقعه رشت

رئيس اداره اوقاف و امورخيريه شهرستان رشت،از برپایی سفره هفت‌سین اسلامی در امامزادگان شهرستان رشت خبر داد و گفت:طرح آرامش بهاری در 70 بقعه شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان،حجت الاسلام والمسلمين كريمی،در نشست با اصحاب رسانه، با بیان اینکه امسال نیز مانند سنوات گذشته اوقاف شهرستان رشت میزبان مهمانان نوروزی است،گفت:اداره اوقاف و امور خیریه رشت از همه نظر شرایط تسهیل زیارت و استفاده از فضای معنوی بقاع متبرکه را برای زائران فراهم کرده است.

وی از برگزاری طرح نوروزی آرامش بهاری از تاریخ 25اسفندماه جاری تا 15فروردین سال بعد در بقاع متبرکه شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام كريمی با اشاره به اینکه همچون سنوات گذشته طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه اجرایی خواهد شد، گفت: این طرح در 70 بقعه شهرستان برگزار خواهد شد.

وی برگزاری مراسم دعای تحویل سال،دعای آل یاسین، آماده کردن هفت سین اسلامی و پخش سخنرانی مقام معظم رهبری در بقاع متبرکه و امامزادگان از برنامه‌های اوقاف شهرستان رشت در طرح آرامش بهاری این شهرستان دانست.

حجت الاسلام كريمی،برپایی خیمه‌های معرفت در ایام تعطیلات نوروزی در بقاع متبرکه را از دیگر اقدامات حائز اهمیت این اداره اوقاف شهرستان رشت در ایام نوروز خواهد بود.

رئيس اداره اوقاف و امورخيريه شهرستان رشت، با بیان اینکه 28 مبلغ اعزامی از قم در طرح آرامش بهاری مشارکت دارند.گفت:این مبلغان در خیمه‌های معرفت طرح آرامش بهاری حضور پیدا می‌کنند كه اين خيمه‌ها شامل؛غرفه کودکان و نوجوانان،غرفه مشاوره خانواده،غرفه گلهای بهشتی،چندرسانه‌ای،وقف و پاسخ به سئوالات شرعی است.

حجت الاسلام كريمی،یادآور شد:سال گذشته بیش از 5 هزار نفر از بقاع متبرکه خواهر امام رشت و امامزاده هاشم بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه 8وقف جدید در سال‌جاری به ثبت رسیده است،اظهار کرد:برگزاری مسابقات قرآنی از دیگر برنامه‌های اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت محسوب می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: