• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-50689-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شیوه‌های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم

فرماندار شهرستان رشت گفت: شیوه‌های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم تا در فصل زراعی به مشکل برنخوریم.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سید محمد احمدی در جلسه کمیته توزیع آب کشاورزی شهرستان که در دفتر وی برگزار شد، اظهار کرد: شیوه‌های مدیریتی منابع آب را عوض کنیم تا در فصل زراعی به مشکل برنخوریم.

فرماندار شهرستان رشت افزود: در فصل زراعی یک لیتر آب هم برای کشاورز بسیار تاثیرگذار خواهد بود، تعمیر آبندان‌ها و لایروبی انهار از عوامل موثر در آبرسانی صحیح به مزارع است.

احمدی با بیان اینکه هرجا تمدنی وجود دارد به دلیل مجاورت با منابع آبی بوده است، تصریح کرد: اگر مدیریت منایع آبی به همین صورت ادامه یابد، در آینده مشکل آب خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شخم زمستانه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: با توجه به مساعد بودن شرایط آب و هوایی، کشاورزان را برای انجام شخم زمستانه تشویق کنید.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه دریچه سازی، لایروبی و شخم زمستانه از ارکان مهم کشاورزی است، تصریح کرد: از اکنون که فصل لایروبی است باید با جدیت پیگیر امور باشیم، اهمال در هر یک از مراحل مذکور تمام زحمات را هدر می‌دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن سال جدید، رسیدگی به امور کشاورزان فراموش نشود؛ تاکید می‌کنم که حتما جدیت را در کار داشته باشید تا فرآیند کاشت، داشت و برداشت به درستی و بدون مشکل انجام گیرد.

احمدی با اشاره به اینکه 38 درصد اشتغال ما بر پایه کشاورزی است، گفت: بدانیم نزولات جوی و کم آبی امر طبیعی است اما مدیریت این مسئله می‌تواند مانع ایجاد مشکلات جدی شود. تمام تلاش مان مصروف استفاده از همه ظرفیتها شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: