• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6090-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

سد سفیدرود 80میلیون متر مکعب کمتر از پارسال آب دارد

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان حجم آب ذخیره شده در سد سفیدرود تا نیمه اسفند ماه سال جاری را 550 میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت:این حجم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 80 میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، کاظم لطفی، طول انهار اصلی استان را 2 هزار و 200 کیلومتر عنوان کرد و افزود: حدود یک هزار کیلومتر از انهار نیازمند لایروبی ضروری است که تاکنون حدود 240 کیلومتر در سطح استان لایروبی زیر نظر این شرکت و توسط پیمانکاران انجام شده است.  

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط آب و هوائی و آماده سازی لایروبی انهار در زمان مناسب نسبت به سال گذشته تصمیم گرفته شد که ظرفیت ماشین آلات پیمانکاران در حال فعالیت به 2 برابر افزایش یابد .

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان اراضی زیرکشت برنج استان گیلان را 238 هزار هکتار بیان نمود که از این میزان حدود 180 هزار هکتار تحت پوشش شبکه آبیاری و زهکشی سد سفیدرود است .

وی حجم آب ذخیره شده در سد سفیدرود تا نیمه اسفند ماه سال جاری را 550 میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: که این حجم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 80 میلیون متر مکعب و نسبت به مدت مشابه دو سال گذشته 170 میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.

لطفی در خصوص وضعیت ایستگاههای پمپاژ آب استان گیلان، تصریح کرد: تعداد کل ایستگاههای پمپاژ در استان418 ایستگاه که از این تعداد 250 ایستگاه نیازمند تعمیرات اساسی و تعداد 125 ایستگاه نیز در حال بازدید و راه اندازی است.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان پتانسیل حجم آب ذخیره موجود آببندان ها در سال جاری را 150 میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: این حجم تا 240 میلیون متر مکعب در صورت ضرورت قابل افزایش است و ادامه داد تاکنون حجم ذخیره موجود آببندان ها 120 میلیون متر مکعب در سطح کل استان آبگیری شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در پایان تأکید نمود که کشاورزان عزیز استان در فرصت های باقی مانده زمستان از روان آب ها و نزولات جوی نهایت بهره مندی را در جهت شخم زمستانه داشته باشند .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: