• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-30789-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برای نخستین بار در شمال کشور

بانوی جنگلبان آستارایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شد

برای نخستین بار در شمال کشور ، سیده نسرین غزنوی ، بانوی جنگلبان آستارایی به سمت ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در این شهرستان منصوب شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان ، دکتر محسن یوسف پور ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان عصر امروز (دوشنبه 14 اسفند 1396) در آیین تکریم از مهندس سرخوش کرم زاده ، رئیس پیشین و معارفه رئیس جدید این اداره ، خاطر نشان کرد : در سالجاری همزمان با هفته درخت‌کاری بیشترین توزیع نهال در سراسر استان گیلان در دستور کار کارشناسان ما در منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها قرار گرفته است.

وی ادامه داد: نخستین روز از هفته درخت‌کاری به کاشت نهال از نوع کاج و صنوبر اختصاص یافت و در دومین و سومین روز از هفته مذکور به ترتیب نشست هایی با رسانه‌ها و حقوق دانان و قضات منابع طبیعی و آبخیزداری تحت عنوان "روز قانون" برگزار شد.

یوسف پور در بخش دیگر سخنان خود به حمایت از خانواده جان باختگان راه صیانت از انفال الهی و منابع طبیعی اشاره و تصریح کرد: در خصوص جذب فرزندان جان باختگان راه صیانت از انفال الهی رایزنی‌هایی صورت گرفته تا به جای پدرانشان در ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری مشغول به کار شوند.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در شمال کشور "سیده نسرین غزنوی" ، به عنوان یک بانوی جنگلبان به سمت ریاست یک اداره در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مرزی بندر آستارا منصوب شد ، افزود : اقدامات مؤثر فرماندار بندر مرزی آستارا در حمایت از برنامه های این اداره کل و توجه به انتصاب مدیر زن در شهرستان قابل تقدیر است و دستگاه های اجرایی باید از منابع طبیعی حمایت کنند.

دکتر یونس رنجکش کیسمی ، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در این مراسم ، اظهار کرد: مسئولیت پذیری و حساسیت بانوان در حوزه های نظارتی بسیار ستودنی است.

وی ادامه داد : اجرای دقیق برنامه ها با حساسیت های ویژه و دقت و تمرکز بر اهداف تعریف شده از سوی بانوان ، بنابر گزارشی که از روند فعالیت آنها در جامعه موجود است ، نشان دهنده آن است که این قشر توانایی های بالای در مدیریت دارند.

وی اضافه کرد: هرکجا  کارهای نظارتی به بانوان واگذار شده است ، به دلیل حساسیت و احساس مسئولیت بیشتر و در نظر گرفتن بسیاری از جوانب، توانستند به خوبی از عهده مأموریت‌ها برآیند.

رنجکش کیسمی با تأکید بر اینکه منابع طبیعی و آبخیزداری نیز یکی از حوزه های کاری حساس و حائز اهمیت است که نقش بانوان در مدیریت این بخش می‌تواند بسیار مهم باشد ، گفت : امیدواریم در قبول پیشنهاد شهرستان و انتصاب یکی از بانوان کارشناس در حوزه منابع طبیعی آستارا که برای اولین بار در منطقه شمال کشور اتفاق می‌افتد ، شاهد کارنامه خوبی از مدیریت بانوان باشیم.

وی خاطر نشان کرد : دولت تدبیر و امید و استاندار گیلان توجه خاصی به استفاده از ظرفیت بانوان دارند و در آستارا نیز بر اساس سیاست های تعریف شده ، تلاش داریم تا از این سرمایه ها و ظرفیت بهتر بهره مند شویم در میان انتصابات انجام گرفته، جنسیت ها ملاک قرار نمی گیرد و بر اساس شایستگی ها اقدام می شود.

فرماندار آستارا از رئیس جدید منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا خواست، تا با توجه به اهمیت منابع طبیعی و حراست و حفاظت از آنها ، با توجه به برنامه‌های توسعه ای شهرستان همکاری‌ها و همراهی های لازم اعمال تا مردم نیز بتوانند از این موقعیت طبیعی و خدادادی بهره مند شود.

وی در پایان تأکید کرد: حضور بانوان در حوزه‌های مختلف مدیریتی یک فرصت برای بهره مندی از ظرفیت های جامعه است که امیدواریم شاهد تحولات اساسی در این زمینه باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: