• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-393-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نقش مشاوره در کاهش آسیب‌های اجتماعی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان گفت:مشاوره می‌تواند تاثیر فراوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و حضور کارشناسان پلیس در سطح مدارس،دانشگاه‌ها و ادارات جهت ارتقاء سطح آموزش همگانی و اطلاع‌رسانی مطلوب انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه در نشست خبری با اصحاب رسانه،اظهار کرد:یکی از سازمان‌هایی که همواره ارتباط خوبی با پلیس در جهت کنترل آسیب‌های اجتماعی داشته،سازمان بهزیستی گیلان و به‌ویژه حوزه اورژانس اجتماعی است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان گیلان افزود:امروزه در تمام دنیا خدمات اجتماعی به عنوان یکی از ابعاد تضمین کننده سلامت در کنار سایر مؤلفه‌های سلامت نظیر سلامت جسمی،روحی،روانی و معنوی نقش و اهمیت بسیار تعیین کننده‌ای پیدا کرده است.

سرهنگ جعفری خیرخواه ضمن تشریح مؤلفه‌های اصلی سلامت افراد،گفت:امروزه در بحث سلامت تنها دور بودن از بیماری‌های جسمی و روانی کافی نیست بلکه انسان باید بتواند در روابط اجتماعی و چگونگی تفکر خود ارتباط موثری و خوبی را با جامعه پیرامونی خود برقرار کند.

وی با اشاره به محور اصلی مدیریت امنیت عمومی در جامعه،تصریح کرد:متولیان امنیت اجتماعی از جمله نیروی انتظامی به عنوان محور اصلی مدیریت امنیت عمومی جامعه محسوب شده و در این راه نیازمند مشارکت عمومی، مدنی و سازمانی دیگر نهادها هستند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان گیلان خاطرنشان کرد:پلیس در رویکرد جامعه محور، خود را به عنوان بخشی از جامعه می‌داند و تلاش می‌کند با جلب مشارکت و همکاری سایر اقشار جامعه به کنترل و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه بپردازد.

سرهنگ جعفری خیرخواه با اشاره به وجود تعاملات مثبت میان پلیس و سازمان بهزیستی در گیلان گفت:یکی از سازمان‌هایی که همواره ارتباط بسیار خوبی با پلیس داشته و در ایجاد امنیت عمومی پلیس را یاری می‌کند بهزیستی استان گیلان و به‌ویژه حوزه اورژانس اجتماعی این سازمان است.

وی اقدامات پلیس در برخورد با انواع آسیب‌های اجتماعی را برشمرد و اظهار داشت:شناسایی اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه مانند زنان،دختران،کودکان و زنان بد سرپرست که مورد ضرب و شتم و بعضاً تعرض قرار می‌گیرند از جمله این اقدامات است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان به بحث حاشیه‌نشین‌ها اشاره کرد و گفت:شناسایی دقیق مناطق حاشیه‌نشین شهر و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی آن در جهت کنترل آن‌ها به عنوان مناطق جرم‌خیز، از اولویت‌ها و برنامه‌های اصلی پلیس است.

جعفری خیرخواه شناسایی افراد آسیب‌پذیر را مهم خواند و تصریح کرد:پس از شناسایی مناطق جرم‌خیز، افرادی که مجرم هستند به مراکز قضایی تحویل داده شده و افراد آسیب پذیر نیز جهت کمک به حفظ امنیت عمومی به سازمان بهزیستی معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به خدمات مشاوره‌ای پلیس در استان گیلان عنوان کرد:مشاوره می‌تواند تاثیر فراوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و حضور کارشناسان پلیس در سطح مدارس،دانشگاه‌ها و ادارات جهت ارتقاء سطح آموزش همگانی و اطلاع‌رسانی مطلوب انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: