• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3690-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تخلیه دومین محموله وارداتی به ارزش 132 هزار دلار در بارانداز ریلی آستارا

با ورود یک رام قطار باری ، دومین محموله وارداتی به شکل آزمایشی در بارانداز ریلی آستارا در خاک جمهوری اسلامی ایران تخلیه شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان ، یونس رنجکش کیسمی ، فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جریان ورود این قطار باری ، در جمع خبرنگاران ، اظهار کرد: این محموله که تخته نراد روسی از نوع "ساسنا و یولگا" می باشد ، از مبدأ شهرهای پرم و سالیکانس کشور روسیه به 6 واگن باری بارگیری شده بود.

وی ادامه داد : محموله فوق پس از طی حدود 4 هزار 300 کیلومتر خط ریلی ، وارد بارانداز ریلی آستارا در خاک جمهوری اسلامی ایران شد.

رنجکش با تأکید بر اینکه وزن این محموله حدود 330 تن می باشد ، اضافه کرد : ارزش این میزان کالای وارداتی بالغ بر 132 هزار دلار می باشد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این در 19 بهمن سالجاری نخستین رام قطار باری با 6 واگن حامل تخته نراد و MDF  در این بارانداز متوقف و بار خود را تخلیه کرد ، یادآور  شد : بر اساس برنامه ریزی های  انجام شده ، طی چند روز آینده چند واگن دیگر برای تخلیه به این بارانداز تازه تأسیس و بین المللی وارد می شود.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در بخش پایانی سخنان خود به توافقات انجام شده بین دو کشور ایران و آذربایجان اشاره کرد و افزود : گمرک و راه آهن هیچ مشکلی را در ورود متناوب قطارهای باری از کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان به خاک کشورمان ندارد و برای پویاتر شدن این ترددها ، زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی باید هرچه سریع در بارانداز شهرستان فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: