• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-19589-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:

طرح ملی کتابخانه گردی در گیلان اجرا می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، به تشریح جزئیات طرح ملی کتابخانه گردی پرداخت و گفت: این طرح ملی همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در 19 کتابخانه سراسر گیلان به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دکتر هادی نوری در جمع روسای ادارات و مسئولان کتابخانه های عمومی استان، با بیان اینکه کتاب باید در سطح جامعه با عنوان یک موضوع اجتماعی مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در این زمینه نیازمند توجه همه دستگاه ها هستیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان افزود: ترویج کتاب و کتابخوانی تنها نباید محدود به یک قشر خاصی بوده بلکه باید تمایل به کتاب و کتابخوانی در میان آحاد جامعه اشاعه شود.

وی با تاکید بر اینکه موضوع کتاب و کتابخوانی باید موضوع همه محافل عمومی، خصوصی، رسانه ای و اداری شود، گفت: اگر به دنبال وقوع اتفاقات مثبت برای حوزه کتاب و کتابخانه ها هستیم باید تلاش کنیم کتابخوانی به یک گفتمان تبدیل شود.

نوری، با اشاره به اینکه در این زمینه به دنبال برگزاری نشست های تخصصی برای اقشار مختلف در سطح استان هستیم، عنوان کرد: این تصور که کتاب تنها محدود به کتابخانه ها باشد باید تغییر کند.

این مقام مسئول، به برگزاری نشست کتابخوان ویژه فرماندار استان گیلان نیز اشاره و تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده، هفته آینده نیز سومین جلسه نشست کتابخوان مدیران شهرستانی ویژه مدیران شهرستان انزلی برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی شهرستان آنگونه که شایسته است به امر کتابخوانی توجه نمی شود، اظهار کرد: برگزاری این نشست به جلب توجه مسئولان به حوزه کتاب و کتابخوانی و انجام اقدامات لازم در راستای ترویج، رشد و توسعه فضای کتابخانه ای و کتاب منجر می شود.

نوری، به برخی برنامه های 17 اسفند، سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور اشاره کرد و متذکر شد: امسال برای نخستین بار همزمان با این روز، طرح ملی کتابخانه گردی در سراسر کشور و در سطح استان گیلان اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح مذکور در استان گیلان در 19 کتابخانه اجرا می شود، از همه مسئولان استانی، نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، علما، چهره های فرهنگی، هنری، ورزشی، اصحاب رسانه و عموم مردم فرهنگ دوست و کتابخوان گیلان دعوت کرد تا با حضور در کتابخانه های عمومی و بازدید از این اماکن فرهنگی با خدمات نوین کتابخانه ای آشنا شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با اشاره به اینکه کتابخانه گردی موجب افزایش مخاطبان کتابخانه ها می شود، خاطرنشان کرد: در این روز عضویت در کتابخانه های برای عمومی بازدیدکنندگان توسط کتابداران پرتلاش کتابخانه های عمومی به صورت افتخاری انجام خواهد پذیرفت.

به گزارش ایسنا، طرح ملی کتابخانه گردی از صبح روز پنجشنبه، 17 اسفند از ساعت 7:30 الی 19 در کتابخانه های عمومی میرزا کوچک جنگلی(سلیمانداراب)، خاتم الانبیاء(ص) و کودکان باران رشت و همچنین کتابخانه های مرکزی 15 شهرستان در گیلان میزبان دوستداران کتاب خواهند بود.


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: