• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2690-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

دپوی 350 هزار تن برنج داخلی در انبارها

رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: افزایش قیمت ارز،موجب افزایش قیمت خارجی شده و رکود بازار، 350 هزار تن برنج داخلی را در انبارها دپو کرده است.

علیرضا شعبان‌نژاد در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان،در خصوص وضعیت کالاهای اساسی در استان با اشاره به اینکه برنج یک قوت اصلی غذای مردم محسوب می‌شود،گفت:بنا به اظهارات برخی از عمده فروشان برنج،افزایش قیمت ارز،موجب افزایش قیمت خارجی شده است در صورتی که برنج کیفی داخلی به میزان متنابهی در انبارهای بخش خصوصی به دلیل رکود بازار دپو شده است.

وی افزود:در حال حاضر 350هزار تن برنج داخلی در استان موجود است.

رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان در خصوص وضعیت مرغ و تخم‌مرغ گیلان گفت:در روزهای اخیر بدلیل تلفات ناشی از آنفلونزای مرغی و اعلام آمادگی جهاد کشاورزی برای خرید تخم مرغ وارداتی، 4عامل فروشگاههای بزرگ معرفی شده‌اند، تا مشکل استان در این خصوص حل شود.

وی ادامه داد:یک عامل (فروشگاه بزرگ)نسبت به خرید،حمل و توزیع تخم‌مرغ به میزان 25تن اقدام کرده است و بقیه عامل معرفی‌شده به دلیل عدم تامین منابع برای خرید تخم مرغ که نقدی است، موفق نشده اند.

شعبان‌نژاد خاطرنشان کرد:به دلیل عدم استقبال اصناف مربوطه با افزایش قیمت تخم‌ مرغ رو به رو بوده ایم.

وی تصریح کرد: قیمت تخم‌مرغ با قیمت هر شانه 126هزار ریال و قیمت مرغ زنده امروز به قیمت 49هزار و 700تا 50هزار ریال بوه و در بازار برای مصرف کننده به طور میانگین 72هزار ریال است.

رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان در خصوص وضعیت شیر و لبنیات در استان گفت:بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در سال گذشته مقرر شد هر لیتر شیر به قیمت هزار و 440تومان خریداری شود ولی در مجموع عملیاتی نشد و در نهایت تصمیم گرفته شد،قیمت این محصولات صد تومان کاهش یابد و به قیمت 1340تومان خریدای شود.

وی افزود:در نهایت در کشور شیر به قیمت 1250تومان خریداری شد و در استان در حال حاضر هر لیتر شیر از هزار و 50تا هزار و 100تومان خریداری می‌شود.

علیرضا شعبان‌نژاد از ذخیره سازی سیب و پرتقال برای شب عید خبر داد و گفت:در حل حاضر 606تن سیب و 700تن پرتقال ذخیره سازی شده است.

وی افزود: 550تن پرتقال ذخیره شده به سردخانه های رشت انتقال یافته است و 150تن در سردخانه های شرق گیلان موجود است.

رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان خاطرنشان کرد:برای تامین نان مردم نیز در حال حاضر 83هزار و 890تن گندم در استان ذخیره شده است.


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: