• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-190-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

بنیه اقتصادی چایکاران کشور تقویت شد

حمایت‌های دولت منجر به تقویت بنیه اقتصادی چایکاران تقویت شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،محمدولی روزبهان،رییس سازمان چای کشور از دکتر نوبخت معاون رییس جمهور به جهت حمایت‌های گسترده از صنعت چای کشور تقدیر کرد و گفت:این حمایت منجر به تامین صد در صدی منابع مالی مورد نیاز خرید تضمینی برگ سبز چای شد.

وی افزود:این اقدامات به منظور تقویت بنیه اقتصادی چایکاران و تحقق اقتصاد مقاومتی انجام شد.

رییس سازمان چای کشور ادامه داد:اعطای به موقع اعتبار مصوب در قانون بودجه بابت خرید تضمینی برگ سبز چای و صدور و ارتقاء بودجه مورد نیاز بابت افزایش خرید مبلغ به مبلغ 225هزار میلیون ریال تاثیر بسزایی در تقویت بنیه اقتصادی کشاورزان شد.

وی تصریح کرد:بهبود کیفیت محصول چای و ترویج توسعه به‌زراعی و توسعه هرس مکانیزاسیون از نتایج اقدامات خوب حمایت دولت بوده است.   

رییس سازمان چای کشور گفت:استان های گیلان و مازندران بین ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارند که ۹۰ درصد این باغ ها در استان گیلان قرار دارد.در سال جاری ۱۰۷ هزار و ۵۰۰ تن برگ سبز چای به ارزش اقتصادی ۲۰۱ میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است.

وی افزود: برداشت برگ سبز چای از باغ های شمال کشور از اوایل اردیبهشت آغاز و در مهرماه به پایان می‌رسد.بیش از ۵۰ هزار خانوار کشاورز چایکار در تولید برگ سبز چای فعالیت دارند که در مجموع درآمد و زندگی یکصد هزار خانوار از طریق کشاورزی چایکاری تامین می‌شود.

به گزارش ایسنا،۱۷۸ واحد چایسازی در گیلان و مازندران وجود دارد که در سال جاری تعداد ۱۵۱ واحد فعال بودند و با سازمان چای بابت خرید برگ سبز چایکاران قرارداد بسته اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: