• پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-7290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

دبیر علمی کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن:

تاکید بر استفاده از سازه های بتنی درساختمان های بلند مرتبه

دبیر علمی دومین کنفرانس ملی فناوریهای نوین بتن گفت: شاهد تحولی عظیم در علم فناوری بتن هستیم.
به گزارش ایسنا_منطقه گیلان،رحمت مدن دوست در آیین اختتامیه دومین کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، گفت: امور اجرایی کنفرانس و کارهایی که تا به حال انجام شده است از اسفندماه سال گذشته کلید خورد.
وی افزود: از زمان ارایه فراخوان مقالات زیادی به دبیرخانه رسید که 40 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و 14مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر منظور شد.
دکتر مدن دوست ادامه داد: امروزه تحول عظیم در علم فناوری بتن از جمله بتن متراکم، بتن حاوی الیاف، بتن با مقاومت بالا، بتن سبک، بتن توانمند، بتن غلطکی و بتن ژئوپلیمر را شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر امکان دسترسی به فناوری پیشرفته بتن در کشور با توجه به زیرساختهای نرم افزاری و سخت افزاری مناسب وجود دارد و فرصت بسیار خوبی است تا با همکاری محققین،انجمن بتن و سایر دست اندرکاران به توسعه این صنعت در کشور پرداخته شود.
رئیس کنفرانس ملی فناوری های نوین بتن در گیلان تصریح کرد:با توجه به رویکرد جهانی و مزایای غیر قابل انکار بتن،باید شرایطی در کشور فراهم شود تا از سازه های بتنی در ساخت و سازها به ویژه ساختمان های بلندمرتبه بیشتر از قبل استفاده شود.
وی ادامه داد:ضرورت استفاده از بتن برای مقاومت در ساختمان های بلندمرتبه در کشور قابل تامل است.
رحمت مدن دوست ادامه داد: ساختمان های بلند مرتبه در کشور بر پایه اسکلت فولادی بنا شده است که باید با اصلاح این روند شرایط را برای ساختمان های بلندمرتبه بتنی به ویژه در نواحی که شرایط آب و هوایی گرم و شرجی دارند به منظور دوام سازه که باید به بتن توجه شود، فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه حجم زیاد میلگردها در طبقات پایین ساختمانهای بلندمرتبه استفاده از بتن خودتراکم را به نحوی اجتناب ناپذیر می سازد، خاطرنشان کرد: از جنبه دوام بتن،در ایران با وجود افزایش ساختمانهای بتنی و مسئله عمر مفید هنوز سازندگان به سراغ آن نرفته اند که جای تامل دارد و از جنبه دوام بتن و انتقال فنی نیز توجه ویژه باید به عمل آید.
رحمت مدن دوست افزود: مطالعات نشان داده که با توجه به عمر بالای رویه های بتنی، بنظر این رویه ها در روکش راه ها امر مهمی می تواند باشد.
وی گفت:متاسفانه در گذشته به دلیل ارزان قیمت بودن قیمت قیر دچار یک غفلت تاریخی در کاربرد رویه های بتنی در راه های کشور بودیم.
رئیس علمی کنفرانس ملی فناوریهای نوین بتن تصریح کرد: امروزه با رشد صنعت ساخت و ساز ضرورت استفاده از فناوریهای نوین بتن بیش از بیش احساس می شود.
وی ادامه داد: امروزه در عرصه بتن فناوری های نوین قابل دسترسی است و به نظر میرسد از نظر دانش فنی و اجرا بسیار مهم است تا زمینه برای اجرای آن پیدا شود.
به گزارش ایسنا،این همایش به همت سازمان جهاددانشگاهی گیلان برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: