• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6190-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

قیمت برنج 6 درصد افزایش یافته است

در پاییز سال ١٣٩٦،در بخش غلات، متوسط قیمت برنج ۱۰هزار و ۴۶ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٥ شش درصد افزایش داشته است .

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام مرکز آمار در پاییز سال ١٣٩٦،در بخش غلات، متوسط قیمت ذرت دانه‌ای ۱۰۵۸ تومان و برنج ۱۰ هزار و ۶۴ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز ۱۳۹۵به ترتیب ۴.۶ و ۶ درصد افزایش داشته است .

در بخش حبوبات، متوسط قیمت لوبیا قرمز ۵۲۲۱ تومان و لوبیا چیتی ۷۹۱۱ تومان بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۳ و ۴۲ درصد افزایش نشان می‌دهد .

در بخش محصولات جالیزی، متوسط قیمت هندوانه ۵۴۷، خربزه ۴.۶ و خیار ۱۲۵۸ تومان  بوده که نسبت به فصل پاییز سال قبل، قیمت هندوانه ۲۳.۲ درصد افزایش، خربزه ٢٣.٤ درصد کاهش و خیار ١١.٦ درصد افزایش داشته است .

در بخش سبزیجات، متوسط قیمت سیب زمینی ۶۱۵ و پیاز ۸۴۳ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۴۳.۶ و ٥٢.٥ درصد افزایش داشته است. به علاوه، متوسط قیمت گوجه فرنگی ۴۹۶ و بادمجان ۷۱۳ ریال بوده که به ترتیب ٣١.٣ و ٢٦.٠ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته است .

در بخش محصولات علوفه‌ای،متوسط قیمت یونجه ۸۸۵ و ذرت علوفه‌ای ۱۸۱ ریال بوده که نسبت به پاییز ٩٥ به ترتیب ۲۴.۶ و ١٥.٨ درصد افزایش داشته است .

در بخش میوه‌های هسته‌دار، متوسط قیمت انار ۱۹۸۲ بوده که نسبت به پاییز سال قبل ۲۲.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد .

در بخش میوه‌های دانه‌دار،متوسط قیمت سیب درختی ١٣١٩٥ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴.۳ درصد کاهش داشته است و متوسط قیمت انگور ١٣٨١١ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٢٢.١ درصد افزایش داشته است .

در بخش دامداری سنتی،متوسط قیمت یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده ١٦ هزار و ۱۱ تومان و یک کیلوگرم گاو پرواری زنده ۱۳ هزار و ۷۱۴ تومان بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۲۴.۷ و ١٥.١ درصد افزایش نشان می‌دهد .

در بخش فرآورده‌های دامی سنتی، متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گوسفند ۲.۸۳ تومان و متوسط قیمت یک کیلوگرم شیر گاو ۱۱۸۰ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز ٩٥ به ترتیب ۹.۳ و ٤.٤ درصد افزایش داشته است .

در بخش هزینه خدمات ماشینی، هزینه شخم زمین زراعی آبی ۱۴۶ هزار و ۶۱۳ تومان و هزینه شخم زمین زراعی دیم ۱۰۹ هزار ‌ تومان  بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۱ و ٩.٥ درصد افزایش داشته است .

در بخش دستمزد نیروی کار،دستمزد کارگر میوه‌چین مرد ۵۲ هزار و ۵۲۸ تومان و دستمزد میوه‌چین زن ۴۲ هزار و ۹۱۴ تومان بوده که نسبت به فصل پاییز سال ٩٥ به ترتیب ۳.۵ و ١٧.٩ درصد افزایش داشته است. و نیز، دستمزد کارگر تنک‌کار مرد ۴۷ هزار و ۲۵۹ ریال بوده که نسبت به پاییز سال قبل ٧.٤ درصد کاهش داشته و دستمزد  تنک‌کار زن ۳۴ هزار و ۵۹۶ تومان بوده که نسبت به پاییز سال قبل ١٨.٢ درصد افزایش داشته است. اطلاعات بیشتر از طریق فایل پیوست قابل دستیابی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: