• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-47689-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وابسته سیاسی سفارت ژاپن در ایران:

تأثیر مثبت راه آهن بین المللی آستارا – آستارا بر اقتصاد جهان

وابسته سیاسی سفارت ژاپن در جمهوری اسلامی ایران گفت: راه آهن بین المللی آستارا – آستارا و تکمیل کریدور شمال - جنوب، تأثیر مثبت را بر کشور ایران و اقتصاد جهانی دارد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، ماسامیچی سایتو، در جریان سفر خود به شهرستان مرزی بندر آستارا و بازدید از خط آهن و بارانداز ریلی آستارا در خاک جمهوری اسلامی ایران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر راه آهن آستارا – رشت کامل بشود تأثیر اقتصادی بسیار بزرگی را در منطقه خواهد داشت.

وی ادامه داد: راه آهن بین المللی آستارا – آستارا و تکمیل کریدور شمال - جنوب، تأثیر خوبی را بر کشور ایران و اقتصاد جهانی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که «کشور ژاپن چه سودی را از این خط ریلی خواهد برد؟»، تصریح کرد: پیش بینی می شود شرکت های ژاپنی هم علاقه زیادی داشته باشند تا از این خط آهن بهره مند شوند.

به گزارش ایسنا، امروز (سه شنبه 17 بهمن)، وابسته اقتصادی سفارت ژاپن در جمهوری آذربایجان و وابسته سیاسی سفارت ژاپن در جمهوری اسلامی ایران از خط آهن و بارانداز ریلی آستارا در خاک جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند.

در این بازدید هیأت ژاپنی در نشستی کوتاه با تنی چند از مسئولان محلی از جمله بابک باستانی، بخشدار مرکزی و تعدادی از کارشناسان حاضر شدند و مذاکراتی در ابعاد مختلف و مرتبط با راه آهن انجام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: