• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تامین مصالح سخت‌تر از تامین منابع در گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت:تامين مصالح خام  عمده‌ترين مشكل پروژه‌هاي راهسازي است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،علی خاوری،تامين مصالح خام را عمده ترين مشكل پروژه هاي راهسازي در استان عنوان کرد و گفت: تامین مصالح حتی از تامین منابع هم در گیلان سخت‌تر است.

وی افزود:گیلان استانی گردشگر و مسافرپذیر که برای تامین تدارکات بیشتراز تامین منابع با کمبود مصالح روبرو هستیم که انتظارمی رود مسئولین ذیربط دست به دست هم داده تا با مرتفع کردن این مشکل شاهد توسعه و پیشرفت گیلان باشیم.

خاوری با اعلام اینکه 4 هزار و 839 کیلومتر از راه‌های روستایی استان گیلان دارای آسفالت است، عنوان کرد:در حال حاضرگیلان دارای 9 هزار 130 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده است و میزان بهره‌مندی استان از راه‌های آسفالت شده روستایی  به 53 درصد می‌رسد.

مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با اشاره به ساخت چهار پروژه بیمارستان در استان خاطر نشان کرد:در صورت تخصیص اعتبار دو پروژه بیمارستانی لنگرود و لاهیجان در قالب 350 تخت با زیربنای 29 هزار مترمربع تا پایان سال مالی افتتاح می‌شوند.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اظهار کرد: یک هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای پروژه امام‌زاده هاشم به انزلی امضاشده که به ‌این‌ترتیب دو پروژه امامزاده هاشم به انزلی و سراوان به چابکسر ا جرا می‌شوند.

خاوری افزود:پروژه‌های بازکیاگوراب به سیاهکل در مرحله صدور ضمانت‌نامه، پروژه انزلی به رضوانشهر درمرحله  مناقصه، پروژه سراوان به فومن و پروژه چمخاله به رودسر در حال بررسی در سازمان برنامه و بودجه،برای صدور مجوز اولیه هستند .

مهندس خاوری با اشاره به اهمیت بازآفرینی شهری خاطرنشان کرد: براساس تصمیم‌گیری‌های انجام شده قرار است تا اعتباراتی در حوزه بازآفرینی شهری و سکونتگاه‌های فرسوده به شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی تخصیص داده شود .

وی افزود:در شهرهای رشت،بندرانزلی‌، لنگرود و لاهیجان بازآفرینی شهری پایدار صورت می‌گیرد و سعی داریم محلات این شهرها به سطح مطلوبی برسانیم .

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه طرحهای جامع و تفصیلی ۱۰ شهر در دست تهیه است،اظهار کرد:۵۲ شهر در استان گیلان طرح های جامع و تفصیلی مصوب هستند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: