• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-36189-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : ----

همزمان با دهه فجر انجام می‌گیرد؛

اشتغالزایی برای 466 نفر در شهرستان رودبار

فرماندار شهرستان رودبار گفت: در ایام دهه فجر 398 طرح و پروژه تقدیم مردم رودبار می‌شود که از این تعداد پروژه‌های عمرانی 116 پروژه عمرانی دولتی است و 282 طرح اشتغالزایی بخش خصوصی است برای 466 نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، اسماعیل میرغضنفری امروز در مراسم آغاز برنامه‌های دهه فجر شهرستان رودبار که در جوار گلزار شهداء گمنام رودبار برگزار شد، با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری و شهادت ام ابیها و با گرامی داشت دهه فجر و افرادی که مبدع تفکر استقلال و آزادی برای ایجاد نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، اظهار کرد: شهیدانی که با نثار خون خود درخت تنومند نظام و انقلاب را آبیاری کردند و با اعتقاد راسخ برای راهی که انتخاب کرده بودند ما را در مسیری قرار دادند که بتوانیم خدمت صادقانه برای مردم داشته باشیم.

فرماندار شهرستان رودبار با بیان اینکه فضای امروز جامعه بین‌المللی بر کسی پوشیده نیست، افزود: امروز دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب تمام توان خود را گذاشته‌اند که با حرکت‌های ایذایی و طرح موضوعاتی به دور از واقعیت عاملی برای افتراق در جامعه و نظام اسلامی باشند که با عنایت خدا، هوشمندی رهبر معظم انقلاب، رؤسای قوای سه گانه، نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و حضور مردم تمام نقشه‌های دشمنان کما فی السابق نقش برآب شده است و عاملی برای وحدت، وفاق و همدلی شده است.

فرماندار با اشاره به اظهارات بی پایه و اساس رئیس جمهور آمریکا که در ماه‌های گذشته برای ایجاد افتراق در بین مسئولان و نهادهای نظام مطرح کرد، گفت: با موضع گیری‌های شفاف دولت و رؤسای جمهوری، قوه قضائیه و مقننه و دیگر مسئولان و به خواست خداوند اهداف شوم ترامپ نقش برآب شده، عاملی برای وحدت گشت.

وی افزود: موضع گیری‌های صریحی که ریاست جمهوری در خصوص یاوه گویی‌های ترامپ در رابطه با نهاد انقلابی سپاه داشت نشان داد که این وحدت و همدلی کما فی السابق وجود دارد.

وی اقداماتی که دشمنان ما بویژه آمریکا به همراهی لابی‌های صهیونیستی برای زیر سؤال بردن عملکرد نظام جمهوری اسلامی وجود دارد را یادآور شد و گفت: سخنان ترامپ تا حدی سخیفانه بود که حتی صدای هم پیمانان اروپایی را درآورد.

میرغضنفری یادآور شد: امروز آمریکا و دشمنان قسم خورده انقلاب با طرح موضوعاتی بسیار پیش پا افتاده در خصوص سند رسمی برجام که رئیس جمهور نابخرد آمریکا آن را بعنوان یک سند پیش پا افتاده می‌خواند و نمی‌داند که یک سند امضاء شده بین‌المللی شرایط و قواعد خاص خودش برای اجرا و ادامه کار دارد در تلاشند ایران را از مسیر پیشرفت بازدارند.

فرماندار شهرستان رودبار با اشاره به اینکه امروز دشمنان از ساخت بمب هسته‌ای ایران نگران نیستند چون مطمئنند که بر اساس آموزه‌های دینی و نظارت عالیه‌ای که فرماندهی معظم کل قوا بر تمام ارکان قوای نظام دارد نظام اسلامی ما دنبال ساخت بمب هسته‌ای نیست، گفت: آنها نگران تفکری هستند که همانند بمب در سراسر دنیا در حال انفجار است و فضای ایران هراسی که ایجاد کرده بودند امروز به خواست خدا به فضایی بدل شده است که حقانیت ایران را در سراسر جهان به رسمیت می‌شناسند.

فرماندار رودبار با بیان اینکه آن چه امروز بیش از هر چیزی جامعه اسلامی به آن نیاز دارد وحدت و همدلی است، تصریح کرد: تریبون‌های رسمی نظام می‌باید بیش از هر زمان دیگری بدنبال ایجاد وحدت در جامعه باشند.

میرغضنفری افزود: تریبون‌هایی که یک روزی عامل وحدت و همدلی بودند و امروز شاید گهگاهی به خاطر وجود بعضی از مشکلاتی که در هر جامعه‌ای امکان وجود دارد زمینه را برای شیطنت‌های دشمنان فراهم می‌کنند، می‌باید به موضوع بزرگتری بیندیشند و آن اینکه این نظام از هر نقطه‌ای که آسیب ببیندکل نظام در معرض خطر قرار می‌گیرد.

فرماندار رودبار گفت: اگر امروز دولت آسیب ببیند قطعا نظام دچار آسیب می‌گردد، اگر قوه قضائیه دچار آسیب شود و در مظان اتهام قرار گیرد قطعا ماهیت نظام زیر سؤال است و اگر مجلس شورای اسلامی به هر شکلی مورد هجمه قرار گیرد قطعا نظام زیر سوال می‌رود.

وی با گرامیداشت یاد مرحوم آیت اله هاشمی رفسنجانی که به فرموده رهبر معظم انقلاب استوانه‌ای برای نظام بودند، اظهار کرد: جای این عزیز سفر کرده در این برهه از زمان خالیست که تحت فرمان رهبر انقلاب خودش را فدا می‌کرد تا جامعه و نظام اسلامی به وحدت و همدلی که لازمه ادامه حیات است برسد و همیشه جامعه را زمانی که به سمت و سوی التهاب می‌رفت با هزینه کرد خودش به مسیر اصلی هدایت می کرد.

میرغضنفری با اشاره به اقدامات و خدمات مجموعه دولت و نظام به مردم گفت: همانطور که رئیس جمهوری اظهار داشت اگر چه خدمات ارزشمندی برغم تمام مضایق و محدودیت‌های بودجه‌های عمرانی در سراسر کشور برای مردم انجام شده است اما لیاقت، ارزش و جایگاه مردم ما بسیار بیش از این است.

وی افزود: در ایام دهه فجر 398 طرح و پروژه تقدیم مردم رودبار می‌شودکه از این تعداد پروژه‌های عمرانی 116 پروژه عمرانی دولتی است و 282 طرح اشتغالزایی بخش خصوصی است و با 549 میلیارد و 236 میلیون ریال هزینه شده اجرا شده است که از این راه برای 466 نفر اشتغال ایجاد شده است.

گفتنی است؛ افتتاح چند واحد مسکن مددجویی و بهره برداری از پروژه بتنی کردن نهر کشاورزی پشته و کلورز به طول یک کیلومتر که 60 هکتار از شالیزارهای منطقه را تحت پوشش قرار می‌دهد، از جمله پروژه‌های بود که در نخستین روز از دهه مبارک فجر در شهرستان رودبار به بهره‌برداری رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: