• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-35589-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سخنگوی شورای شهر رودسر عنوان کرد:

هدفمند کردن اخذ عوارض؛ مبنای تغییرات عوارض شهری رودسر

سخنگوی شورای شهر رودسر گفت: 50 درصد فهرست عوارض شهری طی روزهای اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.

مهندس محمد فرج پور در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با بیان اینکه 50 درصد فهرست عوارض شهری طی روزهای اخیر مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: شورای شهر رودسر بیش از 100 عنوان عوارض شهری را که از سوی شهردار به شورا تقدیم شده بود، مورد بررسی قرار داده و با وسواس، تغییرات هدفمندی را در آنها ایجاد نموده است.

وی بیان کرد: مبنای این تغییرات هدفمند کردن اخذ عوارض و بسط عدالت اجتماعی بوده و گاهی روی هر یک از اجزای فهرست، ساعت ها بحث شده است.

عضو شورای شهر رودسر، ضمن مهم دانستن فهرست عوارض در محاسبه میزان درآمد شهرداری، تاکید کرد: شورای شهر با دقت فراوان این مولفه ها را با حضور شهردار مورد بررسی قرار می دهد.

وی با اشاره به لزوم داشتن پارکینگ واحدهای تجاری و تبعات حذف آن بر معابر شهری، عنوان کرد: در عوارض پذیره های تجاری سعی شده مجتمع های تجاری در تبدیل طبقات زیرزمین به واحدهای تجاری با عوارضی مواجه شوند که انگیزه تبدیل این طبقات به فضای تجاری به شدت کاهش یابد.

فرج پور ادامه داد: این رویکرد عمدتا به دلیل تخصیص فضای زیرزمین به پارکینگ وضع گردیده تا کسری پارکینگ واحدهای تجاری نظامات معابر شهر را بیش از این با مشکل مواجه نسازد. البته در تبصره ذیل همین مصوبه مجتمع هایی که پارکینگ خود را در فضاهای مجاور تامین نموده اند می توانند با پرداخت یک بیستم عوارض جدیدالتصویب فضاهای زیرزمین را به تجاری تبدیل نمایند.

سخنگوی شورای شهر رودسر، درخصوص قطع کامل اعمال سلیقه در تمامی مولفه های عوارض، تصریح کرد: آیتم «حداقل عوارض» حذف گردیده تا پذیره ها دقیقا براساس ارزش معاملاتی املاک که از سوی کمسیون ماده 64 دارایی تعیین می گردد محاسبه شود و خارج از آن هیچ رقم محاسبه نشده ای مبنای محاسبات درآمد شهرداری قرار نگیرد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر اخذ بخشی از عوارض شهری که براساس رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری غیر قانونی اعلام شده بود به تعلیق درآمده و از لیست عوارض سال آینده حذف گردیده است که از آن جمله می توان به عوارض ارزش افزوده تغییر کاربری های اراضی شهری، عوارض تفکیک زمین های زیر 500 متر، عوارض کسری حد نصاب و... اشاره نمود.

فرج پور یادآور شد: پیش بینی می گردد بررسی فهرست عوارض شهری تا دو روز آینده از سوی شورای شهر رودسر ادامه یابد و پس از آن در جلسات فشرده لایحه بودجه شهرداری رودسر مورد بررسی قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: