• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3590-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رنجکش:

تحول اقتصادی شمال و جنوب دنیا در گرو بهره برداری از راه آهن آستارا

فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: تحول اقتصادی شمال و جنوب دنیا در گرو بهره برداری از راه آهن بین المللی آستارا  است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان ، دکتر یونس رنجکش کیسمی در نشست هم اندیشی با سرمایه گذاران بخش خصوصی که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ، اظهار کرد: با توجه به مشکلات ناشی از عدم ثبات اقتصادی و پیچ و خم های اداری که در کشور وجود دارد ، نگاه بر این می باشد که آنچه در توان و قدرت است برای راهکارهای قابل اجرا در شهرستان بکار گرفته شود.

وی با تأکید بر اینکه باید سنگ های موجود بر سر راه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برداشته شود ، ادامه داد: برخی گره ها به دستان مسئولان شهرستان باز و برخی دیگر با تجدیدنظر و تغییر در قوانین ، رویکردهای بهتر در حوزه های بالادست و همفکری بیشتر حل می شود.

وی با اشاره به اینکه باید گردش چرخه اقتصادی کشور ، تحول ایجاد کند ، افزود: اگر به دنبال توسعه هستیم باید در مسیر کارآفرینی حرکت کنیم.

رنجکش کیسمی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه دولت کارآفرین خوبی نیست ، خاطر نشان کرد: دولت به خوبی بستر سازی می کند و امکانات را فراهم می آورد.

وی تصریح کرد: در همه دولت ها اقتصاد بر دستان بخش خصوصی است و آنها هست که موتور محرکه اقتصاد کشور هستند.

فرماندار آستارا در ادامه از شناسایی فرصت های موجود در شهرستان سخن گفت و افزود: باید با نگاه جدید به پتانسیل های منطقه و پیوند حوزه های دانشگاهی و اجرایی ، نیازهای بازار را ارزیابی و زمینه را برای توسعه همه جانبه آستارا فراهم کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تحول اقتصادی شمال و جنوب دنیا در گرو بهره برداری از راه آهن بین المللی آستارا  است ، یادآور شد: همه فریاد می زنیم که در آستارا مشکل بیکاری وجود دارد و باید بگوئیم که این شهرستان می تواند با تعامل ، همفکری و همگرایی ، علاوه بر اشتغال نیروهای بومی برای سایر شهرستان ها هم شغل ایجاد کند.

وی با انتقاد از اینکه ما بسیاری از بازارهای خارجی را از دست داده ایم ، اضافه کرد: با بررسی چشم اندازی که در گذشته برای آستارا ترسیم شده است ، باید به سایر بخش ها و به خصوص حوزه های دانشگاهی هم اعتماد کنیم.

دکتر رنجکش کیسمی در بخش پایانی سخنان خود از نقش آستارا در تکمیل کریدور شمال – جنوب سخن گفت و افزود: اگر به روش سنتی پیش برویم ، همه فرصت ها را از دست می دهیم و باید بدانیم خط ریلی را که تا چند ماه آینده به شکل کامل به بهره برداری می رسد ، اقتصاد شمال و جنوب دنیا را متحول می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: