• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-32289-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تقوی خبرداد:

برگزاری جشن «جوانه های امید» در مدارس متوسطه اول

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان از برگزاری برنامه جشن انقلاب تحت عنوان «جوانه‌های امید» و با شعار «جوانه های انقلاب، امیدهای فردا» در بین دانش آموزان مقطع متوسطه اول خبر داد.

یاسر تقوی،در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،از برگزاری برنامه جشن انقلاب تحت عنوان «جوانه‌های امید» و با شعار «جوانه های انقلاب، امیدهای فردا» در بین دانش آموزان مقطع متوسطه اول خبر داد و اظهار کرد:هدف از اجرای این برنامه تقویت روحیه انقلابی و انگیزه دانش آموزان نسبت به پیگیری آرمان‌های ملی،جهانی و تمدن انقلاب اسلامی، تقویت بینش دانش‌آموزان نسبت به هویت اسلامی و تقویت ایمان آن‌ها به مبانی اسلام و انقلاب،آشناسازی با شخصیت و آرمان حضرت امام خمینی(ره)و رهبری معظم انقلاب، بصیرت‌افزایی و معرفت‌بخشی به دانش‌آموزان در مورد انقلاب اسلامی ایران و تاریخچه آن، تقویت روحیه جمع‌گرایی و تشویق دانش‌آموزان به انجام فعالیت های گروهی است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان با بیان اینکه مراسم جشن جوانه‌های امید همزمان با سراسر کشور از سوی انجمن‌های اسلامی مدارس برگزار می شود، افزود:مسئول گروه تشکیلات و مسئول گروه مراسم و مناسبت‌ها با همراهی مسئولین سایر گروه‌ها و با نظارت مربی و یا کمک مربی وظیفه برگزاری این مراسم در مدرسه را بر عهده دارند و مسئولیت اصلی برنامه با مسئول گروه مراسم و مناسبت‌هاست.

تقوی گفت:برگزاری تور انقلاب یکی دیگر از برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان می باشد که در این طرح، دانش آموزان از اماکن،خیابان ها، مساجد و... که در جریان انقلاب اسلامی فعال بوده و جریان انقلاب در آن قسمت‌های شهر اتفاق افتاده است،بازدید می کنند و شخصی که شاهد اتفاقات انقلاب در این اماکن بوده، به ذکر خاطره برای شرکت کننندگان می پردازد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان بیان کرد:گروه مراسم و مناسبت‌ها با همراهی مسئول انجمن و سایر گروه ها، فضاسازی لازم را برای مراسم جشن جوانه‌های امید و دهه فجر انجام می دهد.

وی ادامه داد: فضاسازی می تواند شامل آذین بندی،پخش سرود و پادکست‌های تولید شده به مناسبت دهه فجر باشد.

تقوی با اشاره به اینکه می توان از تابلو اعلانات مدرسه نیز در ایام الله دهه فجر تحت عنوان «برد انقلاب» بهره برد،گفت: نمونه‌ای از روز شمار انقلاب و یا وقایع،حوادث،معرفی چهره سیاه خاندان پهلوی، طنز و ... می تواند برای به‌روز کردن تابلو اعلانات مدرسه استفاده کرد.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان افزود:سخنرانی،خاطره گویی،قصه انقلاب، اجرای تئاتر، سرود و تواشیح، رادیو انقلاب،نمایشگاه آلاله های شهر،نمایش فیلم ها، مستندهای تولید شده با موضوع انقلاب اسلامی، مسابقات ورزشی جام فجر، مسابقات قرآنی حفظ و قرائت سوره فجر و نباء، مسابقه روزنامه دیواری فرزندان انقلاب معرفی الگوی زن مجاهد از طریق برگزاری مسابقه کتابخوانی، مسابقه پازل انقلاب، ایستگاه صلواتی، مسابقات ماکت سازی، توزیع رزق فکری و طرح دیوار انقلاب از دیگر برنامه های جشن جوانه های امید است.

وی ادامه داد:همچنین دانش آموزان می توانند نقش و رسالت خود را در قالب دلنوشته،نامه،دکلمه،متن ادبی به عنوان «جوانه‌های امید انقلاب» خطاب به مقام معظم رهبری ترسیم کنند.

تقوی از اکران پویانمایی «فهرست مقدس» برای اولین بار در گیلان خبر داد و تصریح کرد:«فهرست مقدس»روایتگر یک داستان تاریخی است که ماجرای آن در شهر نجران کشور یمن می‌گذرد و زمان آن به صد سال قبل از ظهور دین اسلام باز می‌گردد. این انیمیشن سینمایی روایتی دراماتیک، رمانتیک و تراژیک دارد و داستان آن بر اساس سفر قهرمان فیلم با نام هاران شکل گرفته است.

وی در پایان گفت:دانش آموزان می توانند ایده ها، ابتکارات و طرح‌هایی که در برنامه جشن انقلاب اجرا شده است را به صورت عکس با توضیح مختصری جهت شرکت در مسابقه به دفاتر اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان ها ارسال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: