• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3090-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تعریف 12 رسته مشاغل پایدار برای روستاییان گیلان

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان از ایجاد 12رسته شغلی برای ایجاد مشاغل پایدار روستاییان خبر داد. 

ایزددوست در گفت و گو با ایسنا –منطقه گیلان،با بیان اینکه از این پس بانکها موظف شده اند،برای ضمانت بانکی در روستاها با سند منازل روستایی،سند اراضی کشاورزی و سندهای تجاری و دامپروری مستقر در روستا به روستاییان تسهیلات پرداخت کنند،گفت:این مبحث در بین مدیران بانکها در استانداری گیلان مطرح شد تا به شعبات نیز اعلام شود.

وی افزود:تسهیلات مشاغل خانگی امسال به میزان 23میلیارد و 200میلیون تومان پیش بینی و ابلاغ شده است و سه بانک عامل ملی،تجارت و رفاه برای اجرای و اعطای این تسهیلات مشارکت دارند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان ادامه داد:براساس فرایندی که وجود دارد،در بین دستگاههای صادرکننده مجوز این اعتبارات توزیع شده است و تاکنون 33 درصد جمع اعتبارات ابلاغ شده به بانک ها پرداخت شده است.

وی تصریح کرد:با همدلی که بین مدیران عامل بانکها دیده می شود،پیش بینی می شود تا پایان سال مبلغ اختصاصی استان گیلان جذب شود.

ایزددوست با اشاره به اجرای طرح های فراگیر و تکاپو گفت:کارگزارانی از سوی وزارتخانه نیازهای هر استان را برای ایجاد اشتغال پایدار مطالعه کرده اند و برای گیلان 12رسته شغلی تعریف شده است که هر رسته خود دارای زیرمجموعه هایی است.

وی گفت:برای این رسته ها در گیلان 587میلیارد و 500میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: