• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2790-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

قیمت برنج ایرانی ثابت ماند/برنج خارجی 6درصد افزایش یافت

براساس اطلاعات مرکز آمار ایران در دی ماه سال جاری قیمت برنج ایرانی و گوشت گوسفندی نسبت به آذر ماه تغییر محسوسی نداشته است و قیمت برنج خارجی حدود شش درصد افزایش یافته است .

به گزارش ایسنا،‌بر مبنای اطلاعات مرکز آمار ایران ‌متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج ایرانی (هاشمی)درجه یک در دی ماه سال جاری ۱۳ هزار و ۴۳۰ تومان بوده است که نسبت به آذر ماه با نرخ ۱۳ هزار و ۴۴۲ تومان، تغییر محسوسی نداشته است .

همچنین در این ماه، متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک ۶۲۳۸ تومان بوده است که نسبت به ماه قبل  ۵.۹ درصد افزایش داشته است .

گروه گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌ها

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در این ماه به ۴۰ هزار و ۶۰۲ رسیده است که نسبت به ماه قبل، تغییر محسوسی نداشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله در دی ماه به ۳۸ هزار و ۶۳۶ تومان رسیده که این مورد هم نسبت به ماه آذر ماه  تغییر محسوسی نداشته است. در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با کاهش درصدی مواجه بوده است(دی ماه ۷۲۳۲ تومان و آذر ماه ۷۳۲۳ تومان )

گروه شیر، پنیر و تخم مرغ

متوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه ۲۸۰۶ تومان و یک کیلوگرم ماست پاستوریزه ۳۸۶۵ تومان است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۱.۸۸ و ۱.۰۶ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.در این ماه قیمت یک بسته ۵۰۰ گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه ۵۹۲۸ تومان است که نسبت به ماه قبل ۱.۴۷ درصد افزایش قیمت نشان می‌دهد .

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی در دی ماه برابر ۸۰۴۰ تومان است که نسبت به ماه قبل (۷۱۹۰ تومان) با افزایش ۱۱.۸۲ درصدی مواجه بوده است .

گروه روغن‌ها و چربی‌ها

متوسط قیمت یک بسته ۱۰۰ گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی) ۳۳۴۰ تومان است که نسبت به آذر ماه ۱.۴۵ درصد افزایش داشته است. در این گروه متوسط قیمت یک بطری ۹۰۰ گرمی روغن مایع ۵۳۸۲  تومان است که تغییر محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است .

میوه و خشکبار

متوسط قیمت یک کیلوگرم موز در دی ماه ۵۶۱۸ تومان بوده است که نسبت به ماه قبل ۴۹۹۵ تومان با افزایش ۱۳.۳۷ درصدی مواجه شده است. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب درختی زرد در دی ماه ۳۷۸۲ تومان بوده که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته است.  متوسط قیمت پرتقال محصول داخل در دی ماه  ۳۳۳۷ تومان است که نسبت به ماه قبل با کاهش ۷.۲۲ درصدی مواجه بوده است.

گروه سبزیجات

همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم خیار در دی ماه ۳۰۰۹ تومان و یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۲۶۵۸تومان بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۲.۱۳  و ۲۳.۹۴ درصد کاهش داشته اند. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی ۱۷۳۱ تومان بوده است که نسبت به ماه قبل بدون تغییر مانده است. متوسط قیمت یک کیلوگرم پیاز ۲۲۰۴ تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۴.۲۷ درصد کاهش داشته است .

گروه قند،شکر،شیرینی‌ها و چای

متوسط قیمت یک کیلوگرم قند در دی ماه ۴۰۷۰ تومان است که نسبت به ماه قبل ۰.۸۳ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت یک بسته ۵۰۰ گرمی چای خارجی در دی ماه ۲۰ هزار و ۸۸۷ تومان است که نسبت به ماه قبل افزایش ۰.۰۶ درصدی داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: