• سه شنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-6889-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فتحی‌پور خبر داد:

برگزاری دهمین دوره جشنواره دانش آموزی «مداد کمرنگ» در گیلان

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان از برگزاری دهمین دوره جشنواره نشریه های دانش آموزی «مداد کمرنگ» همزمان با سراسر کشور در گیلان خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مهیار فتحی‌پور، از برگزاری دهمین دوره جشنواره نشریه های دانش آموزی «مداد کمرنگ» همزمان با سراسر کشور در گیلان خبر داد و اظهار کرد: مهمترین هدف تربیتی این جشنواره، شناسایی، تربیت و توانمندسازی دانش آموزان مستعد در حوزه نویسندگی و هنر می باشد.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان افزود: آشنایی دانش آموزان با اهداف، آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، منویات و مطالبات رهبر فرزانه انقلاب از افسران جنگ نرم، سبک زندگی اسلامی و مسائل روز از دیگر اهداف این جشنواره می باشد.

فتحی‌پور گفت: دهمین دوره جشنواره مداد کمرنگ در بخش های نشریات برتر (گروهی) و آثار برتر (فردی) در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه بخش گروهی با هدف تمرین کار تشکیلاتی و جمعی در 3 قالب تک برگی، مجلد و دیواری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این بخش، نشریه های دانش آموزی همچون سایر نشریه ها دارای سرویس بندی های متنوع و متعدد می باشند و به صورت ویژه نامه در یک موضوع خاص تولید نمی شوند.

فتحی‌پور افزود: فقط نشریاتی مجاز به شرکت در این بخش می باشند که استمرار در انتشار داشته باشند؛ برای مثال روزنامه، هفته نامه، دوهفته نامه، ماهنامه و یا دوماهنامه و به عبارت دیگر، نشریاتی که تک شماره باشند و یا فقط در یک شماره به قصد شرکت در جشنواره تولید شوند، مورد داوری قرار نخواهند گرفت.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان ادامه داد: در بخش نشریات برتر در سطح متوسطه دوم فقط مسئول انجمن و در سطح متوسطه اول نیز مسئول گروه نشریه، مجاز به ثبت نام می باشد.

وی گفت: تعداد افراد هرگروه، حداقل 4 و حداکثر 6 نفر می باشد که شامل مدیر مسئول، سردبیر و هیئت تحریریه خواهد بود.

فتحی‌پور تصریح کرد: بخش آثار انفرادی با هدف شناسایی استعدادهای دانش آموزان، تمرین مهارت مطالعه، نویسندگی و همچنین کاربردی کردن استعدادهایی که در تولید نشریه ها نقش ویژه ای دارند برنامه ریزی شده است که در قالب های سرمقاله و یادداشت، کاریکاتور، شعر، عکس، اینفوگرافیک، طنز و متن ادبی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه محورهای موضوعی این بخش شامل سبک زندگی ایرانی – اسلامی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اقتصاد مقاومتی، استکبارستیزی، فضای مجازی، جهان بدون ترور، مهدویت و انتظار می باشد، ادامه داد: آثار برتر در صورتی پذیرفته و مورد داوری قرار خواهند گرفت که در یکی از نشریه های دانش آموزی منتشر شده باشند و نشریه مذکور نیز به عنوان مستند به همراه اثر مورد نظر برای دبیرخانه ارسال گردد.

فتحی‌پور در پایان گفت: سایت جشنواره در جهت اطلاع رسانی، تامین محتوای آموزشی و فنی، ارتباط آسان مسئولین و دانش آموزان با دبیرخانه، پشتیبانی آفلاین، نظرسنجی و ... به آدرس www.medadkamrang.ir طراحی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: