• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-50089-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش بارش های زمستانی امسال

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه بارش های زمستان امسال با کاهش همراه خواهد بود،گفت: کلیه خروجی ها حکایت از بالاتر بودن دما نسبت به حالت معمول را دارد.

مهندس بهمن کمانگر در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،با بیان اینکه بارش های زمستان امسال با کاهش همراه خواهد بود، اظهار کرد:در خوشبینانه ترین حالت نزدیک به حالت معمول(نرمال)پیش بینی می شود.

وی افزود:این در حالی است که از ابتدای سال زراعی جدید(اول مهر)تاکنون،بارش نسبت به سال قبل 30 درصد و نسبت به بلندمدت 23 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان،بیشترین میزان کاهش باران را مربوط به مناطق جنوبی استان دانست و تصریح کرد: این بارش ها نسبت به سال قبل 50 درصد و نسبت به بلندمدت 55 درصد کمتر از نرمال را نشان می دهد.

این مقام مسئول عنوان کرد:کلیه خروجی ها حکایت از بالاتر بودن دما نسبت به حالت معمول را دارد و بالاتر بودن دما به نوعی می تواند معرف فراوانی وقوع باد گرم و یا عدم نفوذ توده هواهای پرفشار(سرد)قوی به منطقه باشد.

کمانگر خاطرنشان کرد:کم بارش ترین سال آبی در استان گیلان طی 31 سال اخیر سال آبی 87-86 با مجموع بارش سالانه 672 میلیمتر و پس از آن سال های 96-95 با 780 میلیمتر و 92-91 و 93-92 با 795 میلیمتر می باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: