• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-49989-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشکیل دبیرخانه اتاق شکوفایی در شهرداری رشت

شهردار رشت، از تشکیل دبیرخانه اتاق شکوفایی در روزهای آتی خبر داد و تصریح کرد: این کارگروه ها همچون قطعات پازل در توسعه شهر گام برخواهند داشت.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مسعود نصرتی در نشست اتاق شکوفایی شهری رشت،با اشاره به تاثیر فرهیختگان و نخبگان در رونق و شکوفایی شهر رشت، اظهار کرد: نیازمند ساده سازی کار هستیم. اگر اعضای این اتاق تصور کنند که با یک کلاف سردرگم و گرفتاری بزرگ مواجهند، شرایط ادامه کار مهیا نخواهد شد.

وی بر ضرورت حمایت از سرمایه گذار و مهیا نمودن شرایط اجتماعی تاکید کرد و افزود: در بودجه 97 تقاضای بودجه 11 میلیارد تومانی برای بازآفرینی شهری داریم و در موارد بسیاری سرمایه گذار مشارکت خواهد داشت.

شهردار رشت گفت: این کارگروه ها با پوشش همدیگر برای تحقق یک برنامه چشم انداز استانی با فراهم کردن ردیف های بودجه ای مناسب همچون قطعات پازل در توسعه شهر گام برخواهند داشت.

این مقام مسئول، از تشکیل دبیرخانه اتاق شکوفایی در روزهای آتی خبر داد و تصریح کرد: از فرهیختگان تقاضا می شود تا در جلسه بعد تکلیف اتاق و کارگروه ها مشخص شود. همچنین رئیس و نایب رئیس کارگروه های اتاق نیز انتخاب خواهند شد.

نصرتی، از وجود طرح های متعدد در حوزه های مختلف شهری خبر داد و عنوان کرد: مشارکت نخبگان با مدیریت شهری در اجرای طرح ها نقش بزرگی را ایفا خواهد کرد.

محمدحسن عاقل منش، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز یادآور شد: به منظور پرهیز از موازی کاری، شورای اسلامی شهر رشت این آمادگی را دارد تا در این اتاق مشارکت جدی داشته باشد و در کمیسیون های مربوطه از این نظرات به منظور هم افزایی بیشتر بهره مند شود.

فاطمه قدیمی، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت نیز، ضمن تاکید بر ضرورت اولویت بندی موضوعات، در بخش دیگری از سخنان خود فرهیختگان حاضر در این نشست ها را از داشته های ارزشمند شهر رشت دانست و عنوان کرد: ما فرصتی با عنوان شهر خلاق رشت ایجاد کردیم لذا شایسته است تا از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

رضا ویسی، رئیس اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت نیز، با قدردانی از مشارکت فرهیختگان رشت به نقش تعیین کننده این قشر در تحقق توسعه پایدار در رشت اشاره کرد و گفت: این اداره تمام تلاش خود را برای استفاده از راهکارهای ارائه شده به کار خواهد بست.

وی تصریح کرد: بحث شاخص شکوفایی شهری یکی از کارهای اصلی برای تبیین برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است. شاخص شکوفایی دارای 6 بعد بهره وری، توسعه زیرساخت ها، کیفیت زندگی، پایداری زیست محیطی، انسجام اجتماعی و برابری حکمرانی شهری و قانونگذاری است.

این مقام مسئول، از تشکیل چهار کارگروه در این اتاق خبر داد و گفت: هر هفته یکی از این چهار کارگروه جلسه برگزار خواهد کرد و در هفته چهارم نتایج این کارگروه ها بیان می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: