• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-49489-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل آبفار گیلان عنوان کرد:

فرسودگی 65 درصدی شبکه های آبرسانی روستایی سیاهکل

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، با اشاره به فرسودگی 65 درصد شبکه های آبرسانی روستایی شهرستان سیاهکل، گفت: بازسازی این شبکه ها نیازمند 250 میلیارد ریال اعتبار است.

محبعلی رنج ور در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،با بیان اینکه هم اکنون 289 هزار مشترک روستایی گیلان از نعمت آب اشامیدنی برخوردار هستند، اظهار کرد:به منظور حراست از حقوق مشترکان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، شناسایی و برخورد قانونی با صاحبان انشعابات غیر مجاز آب شرب روستاهای استان به طور جدی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان، از شناسایی 220 انشعاب غیر مجاز آب شرب روستایی طی 9 ماهه امسال خبر داد و گفت:تاکنون 120 مورد تعیین تکلیف و به انشعاب مجاز تبدیل شده است.

وی بیشترین تعداد انشعابات غیر مجازشناسایی شده را مربوط به شهرستان های املش،رودبار و سیاهکل دانست و تصریح کرد: صاحبان انشعابات غیر مجاز با مراجعه به امور آبفار شهرستانی که در آن سکونت دارند، می توانند نسبت به دریافت انشعاب قانونی آب شرب اقدام کنند.

این مقام مسئول، با اشاره به فرسودگی 65 درصد شبکه های آبرسانی روستایی شهرستان سیاهکل، عنوان کرد: شهرستان سیاهکل دارای 138 روستای برخوردار از آب شرب سالم و بهداشتی است و بیش از 800 کیلومتر شبکه آبرسانی در روستاهای این شهرستان وجود دارد که 560 کیلومتر آن فرسوده است.

رنج ور،بازسازی این شبکه ها را نیازمند 250 میلیارد ریال اعتبار دانست و خاطرنشان کرد:با اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده آبرسانی این روستاها،مشکل ناپایداری و ضعف فشار آب آشامیدنی 8 هزار و 800 خانوار بخش های مرکزی و دیلمان شهرستان سیاهکل برطرف می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: