• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-49189-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به فعلیت در آوردن استعداد دانش آموزان از مهمترین اولویت ها است

استاندار گیلان گفت:تربیت نسل آینده و به فعلیت در آوردن استعداد دانش آموزان از مهمترین اولویت ها است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،دکتر مصطفی سالاری در نشست شورای آموزش و پرورش گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد،با بیان اینکه مردم انتظار دارند زمینه بارور شدن بهتر استعداد فرزندانشان وجود داشته باشد، اظهار کرد: تربیت نسل آینده و به فعلیت در آوردن استعداد دانش آموزان از مهمترین اولویت ها است.

استاندار گیلان بر لزوم احداث خانه های علوم پایه به صورت مردم محور تاکید کرد و افزود:احداث خانه های علوم پایه در زمینه شیمی،ریاضی، فیزیک زمینه قوی شدن دانش آموزان مستعد را در علوم پایه فراهم و سبب خواهد شد تا در مراحل بعدی علمی با مشکل مواجه نگردیده و استعدادهای آنان به هدر نرود.

وی،اجرای دقیق طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان را ضروری دانست و افزود:با حضور دانش آموزان مستعد در برنامه های تلوزیونی و برگزاری مسابقات می توان فضای رقابت علمی در مناطق مختلف استان ایجاد کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت:در چند اردوگاه دانش آموزی استان،با ایجاد موزه علوم و امکاناتی که نسبت به ارزش آن پر هزینه نیست می توان زمینه آموزش توام با سرگرمی را در اردوهای دانش آموزی فراهم کنید.

سالاری بر ضرورت نگریستن جامع بر فضاهای آموزشی استان تاکید کرد و گفت:برای ایجاد فضاهای آموزشی وجوه عمومی صرف شده و از امکانات استان به شمار می رود، باید با احصاء آن دسته از فضاهای آموزشی مازاد و بلا استفاده در سطح شهرستان ها حتی الامکان با خودداری از فروش آن و واگذاری در جهت ایجاد رونقی که نصیب مردم شود بهره گیریم.

وی بر لزوم تحقیق در جهت مدیریت فضاهای آموزشی تاکید کرد و افزود:باید پیش بینی و آینده نگری فضاهای آموزشی در سطح استان صورت پذیرد تا فضاهای مورد نیاز و بلا استفاده مشخص گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: