• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-48989-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار گیلان خبر داد:

احداث 5 هزار واحد بوم‌گردی تا 18 ماه آینده

استاندار گیلان، از هدف‌گذاری احداث 5 هزار واحد بوم‌گردی تا 18 ماه آینده خبر داد و افزود: با احداث 5 هزار واحد بوم‌گردی حلقه‌های زنجیره گردشگری مجاور نیز رونق می گیرد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری در نشست کارگروه توسعه اقامتگاه های بوم گردی استان که در محل سالن اجتماعات اداره کل بنیاد مسکن استان برگزار شد، با اشاره به وجود جدیت، علاقه و انگیزه در بخش‌های مختلف استان جهت اجرای طرح بوم گردی، تصریح کرد: با تحقق این مهم خواهیم توانست علاوه بر ایجاد اشتغال و رونق روستاها، از ساخت و سازهای غیر مجاز به صورت پراکنده که همیشه مخاطره آسیب رساندن به محیط زیست، جنگل‌ها و مراتع را به همراه دارد، جلوگیری کنیم.

وی از جانمایی واحدهای بوم گردی با محوریت بنیاد مسکن در داخل طرح های هادی روستایی خبر داد و افزود: احداث این واحدها علاوه بر اشتغالزایی روستاییان ساکن در روستا، برای آن دسته از روستاییانی که مهاجرت نموده و اکنون تمایل به بازگشت به روستای خود را دارند، فرصت مناسبی به وجود آورده است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان، بر ضرورت در نظر گرفتن معماری سنتی در واحدهای بوم‌گردی تاکید کرد و گفت: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیای هویت فرهنگی، مجددا چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند.

استاندار گیلان اظهار کرد: چنانچه مردم بدانند که با احداث اقامتگاه‌های بوم گردی، ضمن ایجاد اشتغال و درآمدزایی، به زیبایی روستا نیز کمک خواهد شد، مطمئنا از مدافعان جدی حریم روستا و حفاظت از فرهنگ معماری و جنگل‌های پیرامون آن خواهند بود.

سالاری، از هدف‌گذاری احداث 5 هزار واحد بوم‌گردی در استان تا 18 ماه آینده خبر داد و متذکر شد: ان شاءالله با این روند پیش ‌رو خواهیم توانست این تعداد واحد اقامتی را محقق کنیم.

وی عنوان کرد: با احداث 5 هزار واحد بوم‌گردی صرفا 5 هزار شغل ایجاد نخواهد شد، بلکه حلقه‌های زنجیره گردشگری مجاور همانند رستوران، شناگاه، بازار و بخش مختلف نیز رونق گرفته و فرصت‌های شغلی دیگر ایجاد خواهد شد.

این مقام مسئول، اجرای 5 هزار واحد بوم‌گردی پیش‌بینی شده را کاری کاملا مردمی دانست و افزود: البته تسهیلات، نظارت و سیاست‌گذاری لازم در این بخش از سوی دولت و نهادهای عمومی صورت خواهد پذیرفت.

سالاری، با انتقاد از اجرای سبک یکسان معماری در شهر و روستا اظهار کرد: متاسفانه در روستاها از همان سبک معماری که برای احداث ساختمان های شهری که با محدودیت زمین و منظر مواجه هستند بهره گرفته می شود.

استاندار گیلان، خواستار اشاعه معماری سنتی در روستاها شد و گفت: اشاعه معماری سنتی، علاوه بر زیباسازی چهره روستا و اقدام فرهنگی، موجبات رونق اقتصادی و درآمدزایی را برای روستاییان عزیزدر پی خواهد داشت.

وی با ابراز خوش‌بینی به آینده طرح بوم‌گردی در استان، یادآور شد: چنانچه ادامه کار با همین انگیزه‌ای که اکنون شاهد آن هستیم پیش رود، ان شاءالله تا 18 ماه آینده شاهد اجرای 5 هزار واحد بوم‌گردی در استان خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: