• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-48889-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معیتی:

اصلاح و توسعه زیرساخت های شهری آستارا با نگاه بین المللی

شهردار بندر مرزی آستارا گفت : زیرساخت های شهری آستارا با نگاه بین المللی اصلاح و توسعه می یابد.

جواد معیتی در گفت و گو با ایسنا - منطقه گیلان ، اظهار کرد: سفرهای مداوم مسئولان بلند پایه داخلی و خارجی به شهر آستارا مبین جایگاه ویژه این بندر مرزی در عرصه بین المللی می باشد.

وی با بیان اینکه نام «آستارا» در میان 20 شهر گردشگر پذیر کشور و چهار شهر گردشگر پذیر استان گیلان قرار دارد ، افزود: تلاش های مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر بر این است که زیرساخت های شهری را با نگاه بین المللی اصلاح و توسعه دهیم.

وی افزایش مدت زمان اقامت گردشگران داخلی و خارجی را از اولویت ها برشمرد و ادامه داد: می خواهیم با یک برنامه ریزی اصولی ، زیرساخت های این شهر را با رویکرد گردشگری و به خصوص جذب گردشگران خارجی تقویت کنیم.

معیتی با اشاره به اینکه آستارا از طبیعت بی نظیر خدادادی برخوردار است ، تصریح کرد: این ویژگی دلیلی بر تغییر رویکرد در زیر مجموعه شهرداری است که در تعامل با اعضای شورای اسلامی شهر ، طرح های پیشنهادی را بررسی و در سه بخش کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت اجرا کنیم.

وی بهسازی و زیباسازی حاشیه تالاب استیل را در ورودی جنوبی شهر از اهداف مهم شهرداری برشمرد و گفت : این مهم با رعایت کلیه مسایل زیست محیطی و مدنظر قرار دادن اظهارات کارشناسان و به خصوص متخصصان محیط زیست عملی خواهد شد تا در کنار پارک جنگلی بی بی یانلو در ورودی شمالی شهر ، نقش بسزایی را در جذب گردشگران ایفا کند.

وی طرح سلامت سفیر امید را مجموعه ای آبرومند برای میزبانی از میهمانان این شهر برشمرد و خاطر نشان کرد : امکانات موجود در آن نیز در حال افزایش است و بخش هایی مجزا برای فعالیت های فرهنگی ، هنری و ورزشی نیز در حال احداث است.

شهردار آستارا در بخش دیگر سخنان خود از پرداخت ماهانه حدود یک میلیارد تومان بابت حقوق پرسنل ، بیمه تأمین اجتماعی ، دارایی و همچنین پرداخت های جاری توسط شهرداری آستارا سخن گفت و اضافه کرد: این شهرداری به لحاظ مالی وضعیت خوبی ندارد و به سختی خود را سرپا نگه می دارد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری برای ایجاد یک درآمد پایدار در دستور کار است، یادآور شد: شهرداری آستارا برنامه ریزی لازم را برای گسترش زیر ساخت های اقتصاد دریا محور با خرید یک فروند کشتی و بهره گیری از ظرفیت بندر آستارا و احیای گردشگری دریایی در این شهر گردشگر پذیر و مرزی آغاز کرده است.

معیتی از آماده شدن بسترهای لازم برای ایجاد شهر الکترونیک خبر داد و اظهار کرد: در نشست های مختلفی که با مدیر عامل شرکت مخابرات استان گیلان داشتیم ، شهر آستارا به عنوان پایلوت در حوزه شهر الکترونیک در سطح استان گیلان معرفی خواهد شد و این طرح مزایای خوبی برای آستارا دنبال دارد.

وی اجرای فاز نخست پیاده راه فرهنگی در خیابان ملت به سمت بازار بزرگ ساحلی و دعوت از سرمایه گذار جهت احداث کشتارگاه صنعتی را از جمله برنامه های در دست اقدام شهرداری عنوان کرد و افزود: با اجرای طرح های خدماتی و گردشگری فرصت های اشتغال زایی در آستارا ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری آستارا سال گذشته رتبه نخست طرح تفکیک پسماند خشک از مبدأ را در بین شهرهای استان گیلان کسب کرد، گفت: مردم آستارا همکاری خوبی با فعالیت دو ساله مجری طرح تفکیک زباله از مبدأ در این شهر دارند و در این زمینه به هشت هزار خانواده و پنج هزار دانش آموز آموزش ها و اطلاعات لازم داده شده است و توانسته ایم ۸۰ درصد مشارکت های مردمی را در این زمینه جلب کنیم.

معیتی در پایان خواستار برخورد جدی دستگاه های نظارتی و نیروی انتظامی با کارگاه های غیرمجاز تفکیک ضایعات و همچنین برخورد با افرادی شد که به صورت سرگردان در سطح شهر آستارا مشغول خرید ضایعات هستند و تأکید کرد: متأسفانه این افراد به بهانه اشتغال در این زمینه ، از استان همجوار وارد شهر آستارا شده و با این نام مشغول سرقت و فروش مواد مخدر می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: