• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-48389-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس منابع طبیعی رضوانشهر:

آتش سوزی رضوانشهر 100 درصد مهار شده است/کنده ها دودزایی می کنند

رئیس اداره منابع طبیعی رضوانشهر، با بیان اینکه هم اکنون آتش سوزی منطقه لئوم صد درصد مهار شده است،خاطرنشان کرد: به خاطر وزش باد، کنده های نیمه سوخته در حال دودزایی هستند.

مهندس محمدجعفر گل محمدی در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با اشاره به وقوع آتش سوزی در عرصه های جنگلی شهرستان رضوانشهر از ساعت 9 صبح دیروز، اظهار کرد: 3 هکتار از این جنگل ها درگیر حریق شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رضوانشهر،با اشاره به شیبدار و صعب العبور بودن منطقه لئوم،افزود:امکان آبرسانی و اطفا وجود ندارد، اما با کمک نیروهای منابع طبیعی، گروهبانی سدشفارود و بسیج مردمی و با توجه به برودت و مه آلود بودن هوا از گسترش آتش سوزی جلوگیری به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون آتش سوزی صد درصد مهار شده است،خاطرنشان کرد: به خاطر وزش باد، کنده های نیمه سوخته در حال دودزایی هستند.

این مقام مسئول، از احتمال وقوع بارندگی امروز و فردا خبر داد و عنوان کرد: خوشبختانه به عرصه های جنگلی و درختان آسیب جدی وارد نشده و حریق سطحی بوده، اما آتش گرفتن درختان ریشه کن و پوسیده به تداوم آتش سوزی کمک کرده است.

گل محمدی سهل انگاری در عدم اطفای کامل حریق توسط بهره برداران منطقه و وزش باد را عامل گسترش آتش  دانست و گفت: با آغاز بارش باران پیش بینی می شود، آتش و دود کامل تمام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: