• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-48089-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

سیاست دولت بسته‌های تشویقی برای صنعتگران است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: سیاست دولت در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی برای صنعتگران است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،شهیدی با تاکید بر اینکه دولت در تلاش است تا نرخ سود تسهیلات به صنعتگران را کاهش دهد، اظهار کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلاتی که به صنعتگران پرداخت می‌شود، 18 درصد است و دولت در تلاش است تا این نرخ سود را کاهش دهد .

شهیدی با بیان اینکه مگر حاشیه سود صنعت چه قدر است که باید 18درصد سود حاصله به بانک‌ها پرداخت شود، افزود: معمولاً حاشیه سود صنعت به کمتر از 10 درصد می‌رسد و صنعتگران قادر به پرداخت سود تسهیلات با نرخ 18 درصد نیستند .

وی همچنین به مسائل بیمه در شرکت‌های صنعتی و فراز و نشیب آن اشاره کرد و گفت:سیاست دولت در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی برای صنعتگران است .

شهیدی با بیان اینکه در حال حاضر 30 درصد حقوق توسط صاحبان صنایع و شرکت‌ها به بیمه پرداخت می‌شود و این هزینه سنگین برای تولیدکننده بسیار مضاعف است،تصریح کرد:تحمیل هزینه‌های سنگینی همچون سهم بیمه کارفرما، هزینه‌های تولید را افزایش می‌دهد و با افزایش تولید قیمت تمام‌شده محصول نیز افزایش‌یافته و محصول خروجی توان رقابت خود را در بازار از دست می‌دهد.

وی در خصوص وضعیت مالیات بر شرکت‌های صنعتی توضیح داد:دولت در نظردارد نرخ بهره و مالیات را کاهش دهد اما در این حال این کار برای دولت با توجه به کمبود منابع مالی کار آسانی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: