• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-47489-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر نظام فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان:

عمر مفید آسفالت گیلان با مواد افزودنی افزایش می یابد

مدیر نظام فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، بر لزوم افزایش عمر مفید آسفالت با استفاده از مواد افزودنی تاکید کرد و گفت: باید با یک ماده افزودنی به مخلوط آسفالتی وضعیت آنان را بهبود بخشید.

غلامرضا رحیمی در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،بر لزوم افزایش عمر مفید آسفالت با استفاده از مواد افزودنی تاکید کرد و گفت:با توجه به شرایط آب و هوایی استان و مشکلاتی که در رویه‌های آسفالتی وجود دارد، اضافه کردن مواد افزودنی به مخلوط آسفالتی می‌تواند کمک زیادی را جهت جلوگیری از خرابی آسفالت و افزایش عمر آن به‌ همراه داشته باشد.

وی ادامه داد:این مواد با افزایش خاصیت چسبندگی قیر، بهبود بخشیدن خاصیت الاستیک قیر و تامین چسبندگی بیشتر و با دوام‌تر بین قیر و سنگدانه‌ها با توجه به وجود آب،موجب حل مشکلات رویه‌های آسفالتی می شود.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان، در خصوص بررسی‌های آزمایشگاهی مبنی بر روش‌های چگونگی افزایش کیفیت آسفالت،گفت:نتایج آزمایشگاهی نشان می‌دهد،مصالح و سنگدانه‌های استان سیلیسی بوده و خاصیت آب دوست بودن آنها خرابی رویه های آسفالتی را به همراه خواهد داشت لذا باید با یک ماده افزودنی به مخلوط آسفالتی وضعیت آنان را بهبود بخشید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:جلسات کارشناسی در کارگروه مصالح و تجهیزات شورای فنی استان در این زمینه شروع شده و اقدامات اجرایی آن در آینده ای نزدیک به وقوع خواهد پیوست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: