• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-45389-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد یأس و ناامیدی در جوانان خیانت به کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ایجاد یأس و ناامیدی در جوانان خیانت به کشور است و مدیران با کار و تلاش، روحیه امید و اعتماد را در جوانان زنده کنند.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، مهدی حاجتی در جلسه روسای ادارات مناطق با اشاره به تصریح قانون اساسی در حقوق ملت، اظهار کرد: نقد عالمانه از حقوق اساسی مردم بوده و ضروری است مدیران با سعه صدر و حضور در مدارس، حرف‌های نوجوانان و جوانان را بشنوند.

وی با اذعان به نقش موثر مردم در تحکیم نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم در عرصه‌های مختلف هرگاه احساس کردند اصل نظام مورد تهدید قرار گرفته است از جمهوری اسلامی جانانه دفاع کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تمجید از حساسیت خانواده‌ها نسبت به فعالیت‌های بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت گفت: این توجه جامعه به آموزش و پرورش یک فرصت است و مدیران نباید اجازه دهند که بی تفاوتی و روزمرگی در انجام فعالیت‌ها سایه افکند. ایجاد یأس و ناامیدی در جوانان خیانت به کشور است و مدیران با کار و تلاش، روحیه امید و اعتماد را در جوانان زنده کنند.

حاجتی در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از توجه دولت و نمایندگان مجلس در بودجه سال 97 به آموزش و پرورش گفت: تصویب کمیسیون تلفیق مجلس در رایگان بودن حامل‌های انرژی در مدارس، گام بزرگی در کمک به تعلیم و تربیت فرزندانمان است که امیدواریم این مهم در صحن علنی مجلس به تصویب برسد.

وی با اشاره به در پیش بودن جشن‌های پیروزی انقلاب در دهه فجر از معاونت پرورشی و روسای ادارات خواست تا برنامه‌های جامعی را برای اجرای هر چه بهتر این مراسم تدوین کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر آمادگی روسای ادارات در هنگام مواجهه با برف و یخبندان گفت: روسای ادارات مناطق باید در هنگام بارش برف آخرین وضعیت مناطق خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قرار دهند و برای مقابله با حوادث غیر پیش بینی شده آمادگی داشته باشند.

حاجتی اشاعه ارزش‌های اسلامی را یکی از مأموریت‌های همیشگی آموزش و پرورش ذکر کرد و گفت: برگزاری نمازهای جماعت در مدارس و اعزام کاروان‌های راهیان نور با تأکید بر داوطلبانه بودن آن از مواردی است که روسای ادارات باید به انجام آن اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به وجود برخی آسیب‌های فرهنگی در سطح جامعه گفت: کاهش سن گرایش به مواد مخدر زنگ خطری است که آموزش و پرورش در این زمینه با راه اندازی سامانه «پایش و مدیریت آسیب‌های اجتماعی»، تاکنون دو هزار مدرسه را زیر پوشش این طرح قرار داده که نتایج حاصل از آن به مسئولان ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تأکید بر استفاده درست از منابع و اعتبارات، گفت: روسای ادارات مناطق موظفند سرانه‌های پرداختی را صرفا برای مدارس تخصیص دهند و این وجوهات باید زیر نظر مدیران مدرسه هزینه شود.

حاجتی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مدیران مناطق آموزش و پرورش استان گفت: با توجه به تصویب قانون بند «ه»  تبصره 9 بودجه 96 مبنی بر تسهیل کاربری املاک و فضاهای آموزشی گفت: این تغییر کاربری‌ها به افزایش ساخت و ساز و بهره وری بیشتر از امکانات آموزش و پرورش کمک شایانی می‌کند و ضروری است روسای ادارات از این فرصت استفاده کنند.

وی با اشاره به در پیش بودن آغاز هفته شورای آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مطالبه جدی آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز و ائمه جمعه شهرستان‌ها است تا بتوانیم در گسترش فضاهای آموزشی از این قابلیت‌ها بهره مند شویم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان، اولین سالگرد فقدان آیت الله هاشمی رفسنجانی، یاور دیرین امام و رهبری را تسلیت گفت و ایشان را از استوانه‌های نظام دانست که سراسر زندگیش را وقف نظام جمهوری اسلامی ایران کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: