• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تشکیل تشکل‌های آب‌بران در گیلان

رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان تشکیل چندین تشکل‌های آب‌بران در استان خبر داد.  

علیرضا شعبان‌نژاد در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه گیلان از تشکیل،تشکل‌های آب بران در استان خبر داد و گفت:با نصب کنتورهای حجمی که از سیاست‌های دولت تحویل آب حجمی است، این هدف محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همانگونه که آب شرب به در خانه مردم تحویل داده می شود ما معتقد هستیم در بخش کشاورزی نیز این اتفاق باید بیفتد،خاطر نشان کرد: مردم با توجه به آب بهایی که پرداخت می‌کنند،مصرف آب در مزارع را مدیریت خواهند کرد و در مجموع هدف دولت خدمت به کشاورزان است.

شعبان‌نژاد ادامه داد:همواره مشارکت‌های مردمی منجر به مدیریت منابع آبی در استان شده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به اینکه سال آبی مناسبی را در پیش نداریم و کشاورزان برای جلوگیری از مشکلات احتمالی برای تامین آب کشاورزی شخم زمستانه امسال زودتر از سال گذشته آغاز کرده‌اند،تصریح کرد:تاکنون 18هزار و 500هکتار از شالیزارهای استان شخم اول انجام شده است، این در حالیست که این میزان در سال گذشته در این موقع از سال در 8هزار هکتار شالیزارهای گیلان شخم زمستانه انجام شده بود.

شعبان نژاد گفت: اهمیت مردم نسبت به انجام شخم زمستانه افزایش یپدا کرده است و در حال حاضر مطلع هستند که شخم زمستانه علاوه بر مدیریت صحیح مصرف آب ،موجب می‌شود که آفت های زمستان گذران در مزارع نیز از بین بروند.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: