• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3090-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

احیای آب‌بندانهای گیلان الزامی است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت:استفاده از ظرفیت‌های دیگری برای تامین آب تولید برنج استان، همچون آب‌بندان‌ها الزامی است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،حبیب جهانساز گفت:اگرچه کمبود آب،معضلی کشوری است اما بحران تامین آب کشاورزی برای استانی که همه،آن را با بارانهای فراوان می شناسند و تولید محصول استراتژیکش وابسته به آب است، زیبنده نیست که از کم آبی رنج ببرد.

وی افزود:حالا که از یک سو تغییرات اقلیمی و خشکسالی در سالهای اخیر دامنگیر استان پرباران گیلان شده و از سوی دیگر ظرفیت ذخیره سازی آب سد سفیدرود به علت رسوباتی که در دل خود فرو برده،کم شده ،استفاده از ظرفیت‌های دیگری چون آب‌بندان‌ها الزامی است.

جهانساز ادامه داد:از دهه 80 سازمان جهادکشاورزی که در کنار آب منطقه ای مسئولیت لایروبی آب بندانها را برعهده داشت هزار و 900 هکتار آ بندان را لایروبی و احیا کرده است.

وی با اشاره به اینکه علاوه افزایش تولید اردک و ماهی از دیگر دستاوردهای حفظ و احیای آب بندانهای استان است،تصریح کرد:آب بندانها علاوه بر تامین آب کشاورزی گیلان، از جاذبه‌های گردشگری نیز محسوب می‌شوند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: افزایش رفاه اقتصادی روستاییان از دیگر توجه به احیای آب‌بندانهای گیلان محسوب می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: