• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-29989-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان:

امروز نیازمند اتحاد اصلاح طلبان،اصولگرایان و اعتدال گرایان هستیم

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان، خواستار اتحاد بیش از پیش اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدال گرایان شد و تاکید کرد: همه باید به تصمیم مقامات عالی کشور تمکین کنیم.

کیوان محمدی، دبیر حزب اعتدال و توسعه استان گیلان در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، درخصوص اعتراضات اخیر در کشور، اظهار کرد: همانطور که رئیس جمهور فرمودند، مردم باید حق اعتراض داشته باشند و به راحتی صدای خود را به مدیران و مسئولان ارشد استان ها و کشور برسانند.

وی با تاکید بر اینکه باید ترکیب اجتماعاتی که اخیرا در کشور تشکیل شده از لحاظ نوع تفکر و طبقه بندی های سنی و جنسی مشخص شود، تصریح کرد: باید به شعارهایی که سر داده شده توجه کنیم، زیرا هدف تظاهرات و خواسته واقعی مردم با شعارها اعلام می شود. همچنین باید ایدئولوژی و عقیده اجتماعات تشکیل شده را بدانیم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، اجتماعات اخیر را حاصل تجمع چند گروه دانست و افزود: گروه اول توده های مردم و خصوصا جوانان هستند که به طور کلی از روند بعضی از مسائل در عرصه های فرهنگی و روانی جامعه رضایت ندارد لذا قانون اساسی و عقل سلیم چنین اعتراضاتی را بحق می داند و باید شرایط و اماکنی برای بروز چنین احساسات و تظاهراتی مهیا شود.

محمدی، با بیان اینکه قسمتی از سلامت و صیانت نظام و دستاوردهای انقلاب در درازمدت منوط به تحقق این امر است، گفت: گروه دوم را هواداران انقلاب شکل می دهند که با سکوت و صبر و بصیرت اوضاع را رصد می کنند تا از روال قانونی و عادی خارج نشود، اما سومین گروه، معاندان و مخالفان نظام و کشور هستند که پاره ای از شعارها نشانه حضور فرصت طلبانه آنان در صحنه است.

این فعال سیاسی اضافه کرد: فرصت طلبان در صدد ایجاد انحراف و سوء استفاده از خواسته های مشروع مردم هستند و پروژه آمریکا برای سوریه و عراق را در کشور ما دنبال می کنند تا با ناامن سازی کشور زمینه اغتشاش و بحران عمیق و فراگیر را فراهم آورند.

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان، گروه چهارم را تندروهای جریان انحرافی در داخل کشور دانست که به دنبال ایجاد تقابل بین امنیت و آزادی هستند و عنوان کرد: این گروه به نوعی لبه دیگر قیچی گروه سوم هستند و با سوء استفاده از شرایط فعلی می خواهند مردم را بر سر دوراهی امنیت و آزادی قرار دهند و بگویند از آنجا که در شرایط فعلی تامین آزادی مقدور نیست، پس باید به دنبال رضاخانی بود که امنیت کشور را تامین کند!

وی سوء استفاده از اعتراضات و به هرج و مرج کشیدن آن را نقشه دشمن در ایجاد یاس و خستگی در مردم دانست و یادآور شد: شعارهای اولیه که سر داده می شد، عمدتا انعکاس خواسته های جامعه و حول محور تبعیض و کم توجهی به اشتغال و امور جوانان بود، اما به مرور سمت و سوی شعارها معطوف به ساختارشکنی و هتک حرمت ارکان نظام شد.

محمدی، با بیان اینکه رویه ساختارشکنانه و نفاق افکنانه شعارها به مرور انسجام و هماهنگی جامعه را در شرایط بحرانی منطقه خاورمیانه هدف قرار می دهد، خاطرنشان کرد: اگر مردم و دولتمردان هوشیار نباشند، امنیت و منافع ملی کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، با اشاره به ایدئولوژی و عقیده تجمع کنندگان، بیان کرد: اکثریت تجمع کنندگان به طور ایدئولوژیک به صحنه نیامده اند، بلکه خواسته هایی نظیر اشتغال، رفع تبعیض و نابرابری جنسیتی، قومی و مذهبی و تلطیف فضای سیاسی و فرهنگی مبنای خواسته های آنان است، اما مخالفان نظام و انقلاب از همه قماش در این بین هستند.

وی با بیان اینکه منافقین، سلطنت طلبان و حتی ارتجاعیون انحرافی در قالب نام اسلام و مذهب و ترویج خرافات به میدان مبارزه با نظام آمده اند، گفت: این موضوع باید مورد توجه عموم مردم فهیم و عزیز قرار گیرد، زیرا دشمن به دنبال تداوم بحران سوریه و عراق در کشور ماست و خط آمریکا مشهود است.

محمدی اضافه کرد: بی تردید ارگان های سیاسی و امنیتی اعتراض بحق مردم را از گروه های معاند منفک خواهند کرد، اما به مردم معترض و غیر معترض هم باید این اطلاعات عرضه شود تا آتش بیار معرکه معاندان علیه امنیت و منافع ملی نشوند.

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان، با تاکید بر لزوم به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم، اظهار کرد: باید به مردم آموزش داد که در چارچوب قانون، خواسته های مشروع خود را به سمع و نظر مسئولان برسانند. البته همزمان باید با تفرقه افکنان و رفتارهای غیر قانونی و خشونت آمیز مدبرانه برخورد شود.

وی با بیان اینکه نیروهای علاقمند به کیان کشور و انقلاب بدانند عده ای به دنبال ترویج خشونت هستند، گفت: جریانات انحرافی به بهانه حمایت از نظام، خشونت را توصیه می کنند که این خشونت ها نارضایتی به دنبال می آورد و هرگز از دل خشونت، رفتارهای عاقلانه، صلح جویانه و نوع دوستانه زاییده نخواهد شد.

این فعال سیاسی، خواستار اتحاد بیش از پیش اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدال گرایان شد و تاکید کرد: خشونت منافقان و نیروهای خودسر نباید به حساب مردم گذاشته شود و همه نیروهای علاقمند به انقلاب باید به دستورالعمل مدیران ارشد سیاسی، انتظامی و خصوصا امنیتی توجه کنند تا انسجام کلی نظام خدشه دار نشود.

محمدی، با اشاره به اعمال محدودیت در فضای مجازی به ویژه قطع تلگرام، خاطرنشان کرد: همه باید به تصمیم مقامات عالی کشور تمکین کنیم. بی تردید قطع تلگرام به خاطر شرایط ویژه به وجود آمده است و امیدواریم به زودی تحت شرایطی مجددا ارتباط برقرار شود.

دبیر حزب اعتدال و توسعه گیلان متذکر شد: تجربه نشان داده که در مقابل سیل بنیان کن تکنولوژی و دستاوردهای نوآورانه مقاومت و مقابله منفی، جواب نمی دهد. از ماشین لباسشویی تا قطار و تلویزیون و رادیو و ایجاد مدارس به سبک جدید و اخیرا ویدئو و ماهواره، در ابتدای ورود مورد مخالفت واقع شدند، اما نتیجه چه شد؟ لذا همانگونه که برای استفاده از اینترنت شرایط خاصی وضع شده، برای ماهواره و رسانه هایی همچون تلگرام نیز باید شرایط استفاده مفید و سالم فراهم گردد. قطعا پس از مدتی نرم افزارهایی به بازار خواهند آمد که این تصمیم را کم اثر یا حتی بی اثر خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: