• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-27189-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد:

پایان امسال؛آخرین فرصت بهره مندی از بخشودگی جرائم مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی،بنگاه های اقتصادی و صاحبان مشاغل چنانچه تا پایان سال جاری نسبت به پرداخت اصل مالیات خود اقدام کنند، از حداکثر بخشودگی بهره مند خواهند شد.

جواد انوری در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،اظهار کرد:در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و در جهت تکریم ارباب رجوع و کمک به چرخه اقتصادی و همچنین حمایت از واحدهای تولیدی، بنگاه های اقتصادی و صاحبان مشاغل چنانچه تا پایان سال جاری نسبت به پرداخت اصل مالیات خود اعم از مالیات اشخاص حقوقی،مشاغل،ارزش افزوده،اجاره املاک اقدام کنند از حداکثر بخشودگی جرائم قابل بخشش بهره مند خواهند شد.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان افزود:براساس قانون بودجه سال 96، به دولت اجازه داده شده است تا بدهی های قطعی خود به اشخاص حقیقی، حقوقی و شرکت های تعاونی و خصوصی را که در چارچوب مقررات مربوطه تا پایان سال 95 ایجاد شده، با مطالبات قطعی دولت از اشخاص مزبور تا مبلغ 50 هزار میلیارد ریال به صورت جمعی – خرجی تسویه کند و به همین منظور وزارت امور اقتصادی و دارایی اسناد تعهد خاصی را با عنوان اوراق تسویه خزانه صادر می کند. این اسناد صرفا به منظور تسویه بدهی اشخاص یاد شده به دستگاه های اجرایی و شرکت ها و موسسات دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: مودیان و فعالان اقتصادی با توجه به محدود بودن زمان فقط تا پایان سال جاری فرصت دارند به ادارات امور مالیاتی در سطح استان مراجعه و از تسهیلات مذکور بهره مند گردند.

این مقام مسئول، همچنین از تمدید مهلت ارسال فهرست معاملات فصلی تا نیمه اردیبهشت 97 خبر داد و خاطرنشان کرد: مهلت ارسال فهرست معاملات فصول بهار، تابستان و پاییز 96 تا نیمه اردیبهشت سال آینده تمدید شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: