• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

بیش از ۸۰ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

رئیس سازمان چای از پرداخت بیش از ۸۰ درصد مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: درصدد هستیم تا میزان تسهیلات به چایکاران را تا پایان امسال به ۳۰ میلیارد تومان یعنی حدود دو برابر سال گذشته افزایش دهیم .

محمد ولی روزبهان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در سال جاری حدود ۱۰۸ هزار تن برگ سبز چای به ارزش حدود ۲۰۳ میلیارد تومان تولید و از چایکاران خریداری شد که تاکنون ۱۶۳ میلیارد تومان را به حساب آنها واریز کردیم و مابقی آن به زودی تامین و پرداخت می‌شود .

وی با اشاره به پرداخت حدود ۸۰ درصدی مطالبات چایکاران، افزود: در سال گذشته حدود ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران پرداخت شده بود، اما در سال جاری این عدد به حدود ۳۰ میلیارد تومان می‌رسد و از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۸ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد به چایکاران داده شده است .

رئیس سازمان چای با اشاره به روند افزایش تولید برگ سبز چای در کشور خاطرنشان کرد: تولید چای کشور با افزایش چشمگیری از ۱۴ هزار و ۶۰۰ تن چای خشک در سال ۱۳۹۳ به ۳۱ هزار تن در سال گذشته رسید و در سال جاری نیز با توجه به وضعیت هوا توانستیم ۲۴ هزار تن چای خشک در کشور تولید کنیم که این روند همچنان ادامه دارد .

روزبهان با اشاره به احیای ۴۰۰۰ باغ غیرفعال چای تصریح کرد: در حال حاضر ۲۱ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ فعال چای در کشور وجود دارد که حدود  چهار هزار هکتار آن بهسازی شده‌اند.

به گفته وی، با اصلاح باغات چای کیفیت و کمیت محصول تغییر می یابد که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: