• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-57589-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

از سوی انتشارات جهاددانشگاهی گیلان؛

کتاب «مبانی ترکیبیات» منتشر شد

کتاب «مبانی ترکیبیات» به قلم جعفر بی آزار و حسین صمیمی،از اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان توسط انتشارات جهاددانشگاهی گیلان منتشر شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، کتاب «مبانی ترکیبیات» به قلم دکتر جعفر بی آزار،استاد گروه ریاضی کاربردی دانشگاه گیلان و دکتر حسین صمیمی، استادیار گروه آمار دانشگاه گیلان توسط انتشارات جهاددانشگاهی استان گیلان با تیراژ یک هزار نسخه منتشر شد.

دکتر جعفر بی آزار، استاد گروه ریاضی کاربردی دانشگاه گیلان، درخصوص تالیف کتاب مذکور، اظهار کرد: پس از سال ها تدریس مربوط به ترکیبیات در قالب درس های گوناگون، حاصل تجربیات خود را که همراه با نگاهی نوین است. در کتاب «مبانی ترکیبیات» ارائه کرده ام.

یکی از مولفات کتاب «مبانی ترکیبیات» یادآور شد: با وجود کتاب های متعدد در زمینه ترکیبیات اقدام برای نشر کتابی جدید باید همراه با دلایل و توجیه منطقی باشد لذا یکی از دلایل چاپ کتاب مذکور، نگاه نو به مفاهیم بنیادی این موضوع در قالب ارائه مثال های جذاب برای خواننده و بیان ساده و روان مطالب بعضا پیچیده است.

دکتر حسین صمیمی، استادیار گروه آمار دانشگاه گیلان و یکی از مولفات کتاب مذکور نیز در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: حل تمریناتی که در پایان هر فصل از کتاب «مبانی ترکیبیات» آمده، هم دانشجو را به درک عمیق تری از مفاهیم طرح شده می رساند و هم باعث ماندگاری مفاهیم و تثبیت بیشتر آنها در ذهن مخاطب می گردد.

وی خاطرنشان کرد: بی تردید تلاش ما برای ارائه کتابی درسی عاری از هر گونه خطا کافی نبوده و ممکن است خواننده نظرات اصلاحی داشته باشد که در تنظیم مطالب با ارزش باشد لذا خوشحال خواهیم شد که نظرات ارزشمند دانشجویان را دریافت کنیم تا در چاپ های بعدی به غنای کتاب مذکور بیافزاییم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: