• شنبه ۲۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-391-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایران برای برقراری ارتباط با عربستان مشکلی ندارد

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه ایران برای برقراری ارتباط با عربستان مشکلی ندارد،گفت:موضع‌گیری منفی عربستان در خصوص تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی در صورت واقعی بودن می تواند تاثیر مثبتی در روابط ایران و عربستان داشته باشد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،دکتر اسدالله عباسی در خصوص احتمال نزدیک شدن ایران و عربستان پس از آنکه هر دو کشور به انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی از تل آویو به قدس مخالفت کردند، اظهار کرد: یکی از اختلافات بین ایران و عربستان در خصوص نزدیک شدن حکام سعودی به صهیونیست‌ها و بحث تضعیف و تخریب مقاومت بوده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت عربستان با تصمیم ترامپ در خصوص انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی،بیان کرد: اگر این موضع عربستان ژست سیاسی نباشد، یکی از مسیرها برای نزدیکی ایران و عربستان طی می شود و مسیر دیگر این است که عربستان نیروهای خود را از بحرین و یمن خارج کند.

وی افزود:در حال حاضر عربستان سعودی بصورت علنی به این کشورها لشکرکشی کرده و ما موافق این نیستیم که عربستان در یمن مردم را به خاک و خون بکشد.

عباسی با بیان اینکه اگر عربستان رفتار خود را اصلاح کند مسیر ارتباط گرفتن تهران و ریاض فراهم می شود، متذکر شد: ایران برای برقراری ارتباط با عربستان مشکلی ندارد بلکه عربستان تحرکاتی در مسائل بین المللی دارد که برای ایران پذیرفته نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عربستان در کنار لابی صهیونیستی آمریکایی‌ها قرار می‌گیرد و در سال‌های اخیر نیز عربستان در کنار آمریکا به تقویت داعش پرداخته است.

به گزارش خانه ملت، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: موضع‌گیری منفی عربستان در خصوص تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی در صورت واقعی بودن می تواند تاثیر مثبتی در روابط ایران و عربستان داشته باشد و کشورهای مسلمان در یک مسیر قرار گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: