• شنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-593-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

نسل جدید باید آداب و رسوم کهن خود را حفظ کنند

رسول حقدوست ،سفیر فرهنگی ایران در فستیوال های داستان افسانه ای بین المللی با تاکید بر اینکه نسل های جدید باید آداب و رسوم کهن خود را حفظ کنند، تصریح کرد: با ورود تکنولوژی های جدید کمتر کسی با کسی حرف می‌زند چون حرف زدن، پوشش، خوراک و ... ما را گرفته است .

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، رسول حقدوست در ویژه برنامه قصه گویی که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در محل نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد،با بیان اینکه حضور در نمایشگاه کتاب می تواند اتفاق بزرگی برای ما باشد، اظهار کرد: استقبال از نمایشگاه کتاب نشان می دهد که مردم چقدر کتابخوان هستند و کتاب را دوست دارند.

سفیر فرهنگی ایران در فستیوال های داستان افسانه ای بین المللی با ابراز ناراحتی از این که عده ای فقط برای پز دادن کتاب هایی را در قفسه کتابخانه منزل، آنهم فقط برای زیبایی نگهداری می کنند، افزود: همان افراد حتی در طول سال یکبار برای خاک گیری هم به کتاب ها، سر نمی‌زنند .

این بازیگر،مجری،خواننده آواز سنتی و محقق داستان های افسانه ای گیلان زمین،ایران را مهد فرهنگ و تمدن دانست و گفت:حضور در کشورهای دیگر و تبادل در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد.

وی افزود:حتی اگر این نقل گویی با زبان و گویش محلی باشد و آنها از زبان شما چیزی ندانند اما انرژی بیان و فن، به مخاطب منتقل می شود .

حقدوست با تاکید بر اینکه نسل های جدید باید آداب و رسوم کهن خود را حفظ کنند،تصریح کرد:با ورود تکنولوژی های جدید کمتر کسی با کسی حرف می‌زند چون حرف زدن، پوشش، خوراک و ... ما را گرفته است .

وی با بیان اینکه باید کانون خانواده را حفظ کرد و فرزندان باید حرف دلشان را بتوانند در جمع خانواده بگویند،خاطرنشان کرد: حرمت خانه و خانواده را باید دانست چون فرزندان ما آنچیزی می شوند که ما هستیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: