• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-34289-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : رشت

دانشجویان نقش محوری در توسعه همه جانبه کشور دارند

فرماندار بندرانزلی گفت: دانشجو به عنوان نیروی فعال، پویا و صاحب فکر و اندیشه و به دلیل اهداف آرمان گرایانه و مطالبه گر، نقش محوری در توسعه همه جانبه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی میهن اسلامی دارند .

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دكتر میرشمس مومنی زاده با تبریک فرارسیدن ١٦ آذر و روز دانشجو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشجویان بازوی توانمند علمی هر کشور بوده و ارزش و اهمیت نقش دانشجویان به اندازه ای است که رهبر فرزانه انقلاب از آنان به عنوان افسران جنگ نرم یاد کرده اند .

وی افزود: نام پرمحتوای دانشجو، تحرکی در راستای سربلندی سرزمین عاشقان و شهدا را یادآور می شود که سر مقصد آن عزت، شرافت، بالندگی، نشاط و دستاوردهای علمی است که حتی دشمنان ما نیز در برابر توان علمی دانشجویان ایران اسلامی سر تعظیم فرود آورده اند .

مومنی زاده ١٦ آذر را روز استقلال طلبی و آزادی خواهی دانشجویان ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: شانزدهم آذر نقطه اوج ايستادگي و فداکاري دانشجوياني است که نقش ممتازي در تاريخ پرفراز و نشيب معاصر کشورمان داشته ا و با ایمان راسخ و عقیده استوار خویش برگهای زرینی را بر تارک افتخارات این مرز و بوم افزوده اند .

وی با اشاره به اینکه دانشگاهیان همواره به عنوان قشر فرهیخته و آگاه جامعه سعی در حفظ استقلال و سربلندی کشور داشته اند گفت: دانشگاهیان همواره نقش موثری در آغاز حرکتهای مردمی داشته و حماسه ضد استبدادی و استکبار ستیزی ١٦ آذر نمادی از حماسه و رشادت دانشجویان آگاه این سرزمین است که با ایستادگی و مقاومت، فریاد ضد استکباری ملت شریف ایران را به گوش جهانیان رساندند .

فرماندار بندرانزلی تاکید کرد: دانشجویان همواره نقشی اساسی و پایه ای در پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی داشته و برای ارتقای روز افزون معرفت و آگاهی، عزم خود را جزم نموده و کمر همت برای فتح سنگرهای علم و دانش بسته اند .

دكتر مومنی زاده یادآور شد: باید آفرین گفت به جوانان متعهد و سخت کوش ایران زمین که پس از همراهی انقلاب تا به ثمر رسیدن آن در سال ٥٧ ، دوران هشت سال دفاع مقدس را نیز با سرافرازی پشت سر گذاشته و امروزه نیز قله های علمی را یکی پس از دیگری فتح می نمایند .

وی تاکید کرد: انتظار می رود دانشجویان همچون گذشته برای اعتلای کشور در ابعاد مختلف و دفاع از اسلام و انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و آزاداندیشى و عدالت‏طلبى در چارچوب منافع و هویت ملى، گفتمان حاکم بر فضاى دانشگاه‏ها باشد .

فرماندار انزلی با بیان اینکه دانشجویان تاکنون در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی نقش مهم خود را به خوبی ایفا کرده اند خاطر نشان کرد: دانشجویان باید بدانند که رسالت دانشجو همچنان ادامه دارد و انتظارات از دانشگاه و دانشجو، کماکان باقى است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: