• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-34189-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

برگزاری نمایشگاه کتاب مطالبه عمومی گیلان است

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، برگزاری نمایشگاه کتاب را مطالبه عمومی گیلان دانست و گفت: وجهه گیلان در کل کشور فرهنگی است و باید تلاش کنیم این عرصه تقویت شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، فیروز فاضلی در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان گیلان در رشت، با بیان اینکه استان گیلان در کشور دارای مشخصه های ممتاز به ویژه در فرهنگ و هنر است، اظهار کرد: در حال حاضر 158 ناشر مجوزدار داریم که از این تعداد 33 ناشر فعال هستند.

وی با اشاره به فعالیت 273 چاپخانه، 155 نشریه در حال انتشار، 353 کانون آگهی و تبلیغات، 82 موسسه فرهنگی و هنری، 130 موسسه هنرهای تجسمی، 56 موسسه قرآن و عترت و 875 کانون مساجد در گیلان، افزود: 132 کتاب فروشی، 107 کتابخانه و 44 باشگاه کتابخوانی در رشت داریم. همچنین شهرستان لاهیجان به عنوان داوطلب پایتخت کتاب 6 باشگاه، صومعه سرا یک باشگاه، ماسال دو باشگاه، فومن یک باشگاه و رودبار دو باشگاه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه اجرای طرح عیدانه، تابستانه و پاییزه کتاب در استان ما همواره دارای رتبه های اول تا سوم کشور بوده است، خاطرنشان کرد: در سال 93، 569 عنوان کتاب، در سال 94، 670 عنوان کتاب، در سال 95، 760 عنوان کتاب و در 6 ماهه نخست امسال، 440 عنوان کتاب در گیلان به چاپ رسیده است.

فاضلی، با اشاره به برگزاری سیزدهمین نمایشگاه استانی کتاب در گیلان، عنوان کرد: امروز کسانی که معتقدند فضای مجازی جای کتاب را می گیرد، نمی دانند که کتاب برای ما زندگی می سازد و با شخصیت های کتاب ها زندگی می کنیم؛ در حالی که فضای مجازی با ما همراه نخواهد بود.

این مقام مسئول، با بیان اینکه انتقال زندگی با کتاب انجام می شود، تصریح کرد: کشورهایی که مبدع فضای مجازی هستند نیز کتاب در عرصه زندگی آنان وجود دارد؛ گویی هیچ چیز مثل بوی کاغذ نیست.

وی برگزاری نمایشگاه کتاب را مطالبه عمومی گیلان دانست و گفت: وجهه گیلان در کل کشور فرهنگی است و باید تلاش کنیم این عرصه تقویت شود و نیازمند فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی هستیم.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با بیان اینکه بهترین ناشر کشور در سال 94 از استان گیلان انتخاب شد، اضافه کرد: گیلان در هر دوره نمایشگاه کتاب تهران جزو استان های فعال است که حاصل زحمت بسیار ناشران ما می باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: