• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-33889-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

جانشین فرماندهی سپاه ناحیه مرکزی رشت:

دانشگاه‌ها آماج توطئه دشمن هستند

جانشین فرماندهی سپاه ناحیه مرکزی رشت، با بیان اینکه دانشگاه‌ها آماج توطئه دشمن هستند، گفت: ضرورت توجه و هوشیاری دانشگاهیان در مقابل تهاجم فرهنگی؛ بزرگترین مسئولیت در مقابل توطئه‌های دشمنان، بر دوش دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان است.

حسن حبیبی در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، ضمن گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو، اظهار کرد: تلاش دشمن برای ایجاد ناامنی و تشنج، تعطیل کردن کلاس‌ها، بیکار کردن اساتید و دانشجویان و ناممکن کردن درس، کلاس، آزمایشگاه و کار علمی در دانشگاهاست .

وی، تصریح کرد: ضرورت توجه و هوشیاری دانشگاهیان در مقابل تهاجم فرهنگی؛ بزرگترین مسئولیت در مقابل توطئه‌های دشمنان، بر دوش دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان است .

جانشین فرماندهی سپاه ناحیه مرکزی رشت، با تاکید بر اینکه دانشجویان باید هوشیارانه حوادث سیاسی را رصد کنند، گفت: دشمن را در هرجا بشناسند و اجازه اخلال در روند علم و دین در دانشگاه‌ها را ندهند و محیط دانشجویی را برای پیشرفت علمی همراه با تعهد، تدین و تلاش انقلابی حفظ کنند .

حبیبی، ادامه داد: آماج بسیاری از توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی، علم و اهل علم و همچنین محیط‌های علمی و داشجویی است .

وی، با بیان اینکه واقعه ۱۶ آذر، پس از سپری شدن چندین دهه، به حادثه‌ای تاریخی و در عین حال زنده، مهم و تأثیرگذار در عرصه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علمی کشور تبدیل شده است، گفت: حقیقتا واقعه ۱۶ آذر ۱۳۳۲ نقطه شروع و یادمانی برای استبدادستیزی، مبارزه با استکبار و عدالت خواهی بود که در خون جنبش‌های دانشگاهی تزریق شد.

جانشین فرماندهی سپاه ناحیه مرکزی رشت، خاطرنشان کرد: اهمیت این روز بعدها خود را در وقایعی چون انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و برخورد دانشجویان با جریان‌های انحرافی و نفوذی نشان‌داد. عمق تفکر دانشجویان تا بدانجا پیش رفت که پس از این واقعه هرجا احساس شد خطری کشورشان را تهدید می‌کند، در صحنه حضور یافتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: