• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-33689-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رشد بیش از 4 درصدی دانشجویان اهداكننده خون در گیلان

سخنگوی انتقال خون گیلان گفت: در 8 ماهه اول سالجاری هزار و 452 دانشجو اقدام به اهدای خون کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 4 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دکتر گیتی ایزدی‌پور ضمن تبریک روز دانشجو، با بیان اینکه تعداد دانشجویان اهداکننده خون در سالجاری 4.5 درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: در 8 ماهه اول سالجاری هزار و 452 دانشجو اقدام به اهدای خون کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 4.5 درصد افزایش اهداکننده دانشجو اعلام شده است.

سخنگوی انتقال خون گیلان به حضور پررنگ بانوان قشر دانشجو اشاره کرد و افزود: در 8 ماهه نخست سال گذشته 126 نفر خانم بودند که در مدت مشابه سالجاری به 225 نفر رسیده است و این خود نوید خوبی در راستای حضور قشر باسواد و تحصیلکرده در امر اهدای خون می‌باشد.

مسئول جذب اهداکنندگان اداره کل انتقال خون گیلان با بیان اینکه در کل جمعیت اهداکننده خون در سالجاری 4.37 درصد را بانوان تشکیل داده‌اند، گفت: با این مقایسه آماری و بیش از سه برابر بودن اهدای خون بانوان تحصیلکرده نسبت به کل بانوان اهداکننده می‌توان نتیجه گیری کرد که تحصیلات در رفع باورهای نادرست نسبت به اهدای خون بانوان نقش بسزایی ایفا می‌کند.

ایزدی‌پور در خصوص ترس بانوان از کم خونی،  خاطرنشان کرد: متاسفانه در جامعه ما ترس از کم خونی باعث شده بانوان تمایلی به مراجعه به مراکز خونگیری و تیم‌های سیار مستقر در ادارات و سازمان‌ها از خود نشان ندهند؛ اکثر بانوان شاید اصلا دچار کم خونی نباشند و این اطمینان را به بانوان می‌دهیم که با معاینات قبل از اهدای خون تحت هیچ شرایطی از افراد کم خون، خونگیری به عمل نمی‌آید.

وی 16آذر روز دانشجو را به قشر مطلع و آگاه  دانشجو بخصوص دانشجویان عزیزی که با فداکاری خون خود را برای نجات جان بیماران اهدا می‌کنند و در راستای ترویج فرهنگ اهدای خون تلاش‌های مضاعفی دارند، تبریک گفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: