• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-32589-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشت:

راهکارهای بومی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تدوین شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رشت، به راهکارهای بومی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و متذکر شد: باید در مقابله با آسیب‌های اجتماعی راهکارهای بومی اتخاذ کنیم و حتی در درمان نیز باید از الگوهای بومی استفاده شود و در این راه روحانیون تمام تلاش خود را بکنند.

حجت‌الاسلام دوستار در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید بیشتر در راستای پیشگیری باشد، اظهار کرد: پس از وقوع آسیب درمان آن بسیار سخت‌تر است و در آن صورت با یک جامعه همراه با بزه‌های اجتماعی آسیب دیده مواجه هستیم .

وی، مهمترین وظیفه روحانیون مستقر در روستاها را کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: راهبرد اصلی ما کاهش آسیب‌ها است و حتی اگر بتوانیم یک نفر را از دامنه آسیب بیرون بکشیم به وظیفه خود به خوبی عمل کرده‌ایم .

حجت‌الاسلام صادق دوستار حضور روحانیون در روستاها را برای مقابله با آسیب‌ها بسیار تأثیرگذار دانست و عنوان کرد: برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نمی‌توان با یک نسخه واحد همه آنها را درمان کرد، بنابراین باید با شناخت دقیق آسیب‌های اجتماعی محل تبلیغ برنامه‌ریزی و راه پیشگیری و درمان آن را بررسی و ارزیابی کنیم .

وی، به راهکارهای بومی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و متذکر شد: باید در مقابله با آسیب‌های اجتماعی راهکارهای بومی اتخاذ کنیم و حتی در درمان نیز باید از الگوهای بومی استفاده شود و در این راه روحانیون تمام تلاش خود را بکنند .

این مسئول فرهنگی، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت و توانمندی معتمدین، خیرین و فرهنگیان پیشکسوت در حوزه آسیب‌های اجتماعی غافل نشویم و مشارکت‌های مردمی را در این حوزه افزایش دهیم، زیرا هر جایی از توانمندی‌های مردمی استفاده شد شاهد موفقیت‌های خوبی بودیم .

وی، با بیان اینکه آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد، تصریح کرد: ریشه بسیاری از آسیب‌‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی به عدم آگاهی خانوادها باز می‌‌گردد و در این راستا باید با آگاهی ‌بخشی به خانواده‌‌ها، از گسترش آسیب‌ها جلوگیری و برای کاهش آنها در جامعه تلاش کرد .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشت، در پایان با اشاره به اینکه عوامل به وجودآورنده انحرافات و بزه‌های اجتماعی در جوامع مختلف یکسان نیست و بلکه متفاوت است، یادآور شد: مناطق مختلف شهرستان از نظر نوع جرم، شدت و ضعف، تعداد، و نیز از نظر عوامل متفاوتند و این تفاوت‌ها را می‌توان در شهرها، روستاها و حتی در مناطق مختلف و محله‌های یک شهر مشاهده کرد و بدون تردید راه‌های درمان آن ها هم یکسان نخواهد بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: